Shovel Knight Pocket Dungeon

Shovel Knight Pocket Dungeon

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.12.2021
Europa:
13.12.2021
Producent:
Vine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.12.2021
Europa:
13.12.2021

Shovel Knight Pocket Dungeon - opis gry

Shovel Knight Pocket Dungeon to gra logiczno-przygodowa wyprodukowana przez Vine i wydana przez Yacht Club Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Shovel Knight Pocket Dungeon

Dalsza część tekstu pod wideo

Pocket Dungeon to kolejna odsłona serii Shovel Knight. Głównym bohaterem ponownie jest tytułowy rycerz z łopatą na podorędziu. Tym razem na swojej drodze wpada on na tajemniczy artefakt, kieszonkowy loch, który przenosi go do nieznanego świata. W środku okazuje się, że nie jest jedyną ofiarą podstępu - spotyka bowiem niejakiego Chestera i Puzzle Knighta. 

Rozgrywka - Shovel Knight Pocket Dungeon

W odróżnieniu od pierwszej odsłony Shovel Knight, która była dwuwymiarową platformówką w stylu retro, Pocket Dungeon to gra logiczno-zręcznościową. W produkcji Vine mamy do czynienia z wariacją nt. Tetrisa czy serii Mr. Driller. Clou zabawy to zmagania w ‘dungeonach’. Plansza ma wymiary 8x8, a w trakcie rozgrywki pojawiają się na niej różne elementy pełniące de facto funkcję spadających bloków z innych gier podobnego typu. Zadania naszego podopiecznego są dwa. Po pierwsze, likwidować pojawiające się elementy, by nie zasypały całej planszy. Gra pozwala nam przejąć bezpośrednią kontrolę nad postacią, która niszczy ‘bloki’. Im większa zbitka bloków tego samego rodzaju, tym więcej ich zniknie za jednym zamachem. Po drugie, po prostu przeżyć, ponieważ w różnych sytuacjach zadawane są nam obrażenia. Rzecz polega na tym, żeby dotrzeć do wyjścia (tj. przeżyć wystarczająco długo) i otworzyć drzwi znalezionym kluczem. 

Twórcy przygotowali różne plansze/dungeony, do których dostęp mamy z poziomu mapy świata. Zaliczanie kolejnych wyzwań zasila nasze konto klejnotami, te zaś służą jako waluta pozwalająca nabywać upgrade’y.

Oprócz trybu fabularnego Shovel Knight Pocket Dungeon oferuje również multiplayer. Do wyboru mamy w nim najróżniejsze grywalne postacie znane z uniwersum wykreowanego przez Yacht Club Games. 

Wideo - Shovel Knight Pocket Dungeon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper