Picross S4

Picross S4

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
23.04.2020
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
23.04.2020

Picross S4 - opis gry

Picross S4 to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Jupiter. Tytuł ukazał się tylko na konsoli Nintendo Switch. Produkcja jest kolejną odsłoną cyklu, który rozpoczął się jeszcze na NDS-ie.

Założenia nie uległy zmianie względem poprzednich części serii. W Picrossie mamy do czynienia z zabawą będącą trochę połączeniem cech Sapera i Sudoku. Na ekranie widać planszę, na której znajduje się mniejsza lub większa (w zależności od stopnia trudności łamigłówki) liczba rzędów i kolumn złożonych z niewielkich kwadratowych pól. Przy owych rzędach i kolumnach widnieją również cyfry, które stanowią informację odnośnie tego, ile i jakie pola należy zaznaczyć. Jeśli nam się uda zaznaczyć je prawidłowo, stworzymy pixel-artowy rysunek i tym samym zaliczymy całą planszę/łamigłówkę. Twórcy pomyśleli oczywiście o nowych graczach, oferując z jednej strony różne tutoriale dopasowane do umiejętności grających oraz ułatwienia w postaci systemu Hint Roulette, który pozwala wypełnić jeden rząd lub kolumnę na planszy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra oferuje ten sam zestaw trybów co poprzednik. Po pierwsze, są standardowe picrossowe łamigłówki. Po drugie, dodatkowe wyzwania w konwencji Mega Picross, które są remiksami podstawowych zagadek, ale z podkręconym stopniem trudności. Trzecia kategoria to Clip Picross, gdzie tworzymy wielkie obrazki rozwiązując stopniowo ‘pomniejsze’ łamigłówki, a czwarta i ostatnia to Color Picross, gdzie obrazki są kolorowe, co dodaje wyzwaniom dodatkowego stopnia złożoności. W Picross S4 twórcy udostępnili blisko pięćset zagadek. Co więcej, posiadacze save’ów z Picross S-S3 mogą odblokować dostęp do łamigłówek niedostępnych w żaden inny sposób.

Oprócz wyzwań dla jednego gracza Picross S4 posiada także multiplayer. 

Wideo - Picross S4

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper