Puzzle Quest: The Legend Returns

Puzzle Quest: The Legend Returns

8,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinite Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.09.2019
Europa:
17.09.2019
Producent:
Infinite Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.09.2019
Europa:
17.09.2019

Puzzle Quest: The Legend Returns - opis gry

Puzzle Quest: The Legend Returns to produkcja stanowiąca połączenie gry logicznej i RPG-a. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Oprócz zupełnie nowej zawartości zawierał on także odświeżoną wersję Puzzle Quest: Challenge of the Warlords.

Puzzle Quest to, jak wspomniano na wstępie, stanowi oryginalną fuzję dwóch na pozór niepasujących do siebie gatunków: RPG i gry logiczno-zręcznościowej. Zasadniczo rzecz biorąc, mamy tu do czynienia z otoczką typową dla RPG-ów wszelkiej maści. Jest fabuła, która jednak nie odgrywa aż tak istotnej roli (opowiada o królestwie zagrożonym atakami nieumarłych i przeróżnych złoczyńców), questy, subquesty, podróżowanie po świecie itd. Zabawę rozpoczynamy od wyboru postaci, mogąc zadecydować o płci i profesji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas zmagań odwiedzamy różne miejscówki, przeważnie dość typowe dla RPG: miasta i mieściny inspirowane średniowieczem, kanały, świątynie, kazamaty itd. Nierzadko też walczymy i tu właśnie pojawia się oryginalny patent, z którego słynie seria Puzzle Quest: wynik starcia zależy od naszej umiejętności układania elementów według zasad match 3, a nie od wyboru komend, tworzenia wydumanych strategii czy zwykłej zręczności. 

Podczas zmagań musimy tak układać poszczególne elementy, by zetknęły się ze sobą co najmniej trzy tego samego rodzaju. Usunięcie zielonych, czerwonych, niebieskich i żółtych nagradzane jest maną, z której można korzystać do odpalania specjalnych umiejętności, usunięcie czaszek zadaje obrażenia nieprzyjaciołom, monety nabijają nam kabzę, a fioletowe gwiazdki doświadczenie.

The Legend Returns zawiera zremasterowaną wersję Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, dodatku Revenge of the Plague Lord oraz sto zupełnie nowych questów, klas, zaklęć itd. 

W grze dostępny jest także multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Puzzle Quest: The Legend Returns

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper