Puyo Puyo Tetris 2

Puyo Puyo Tetris 2

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 3.0
XSX|S -
NS 8.0
PC -
PS4 8.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.12.2020
Europa:
08.12.2020
Polska:
08.12.2020
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.12.2020
Europa:
08.12.2020
Polska:
08.12.2020

Puyo Puyo Tetris 2 - opis gry

Puyo Puyo Tetris 2 to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Puyo Puyo Tetris 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedniej części. Rozgrywka w Puyo Puyo Champions, czy szerzej w serii Puyo Puyo, to trochę wariacja na temat popularnego Tetrisa. Na planszy pojawiają się dwie-trzy-cztery złączone ze sobą różnokolorowe kulki (tzw. puyo). Nasze zadanie polega na tym, by je stopniowo usuwać; w przeciwnym razie plansze zostanie zapchana, a my przegramy. Żeby kulki usunąć, należy zestawić co najmniej cztery o tym samym kolorze. W ten sposób zyskamy nieco oddechu, wrzucimy kamyczek w postaci bezbarwnych puyo do ogródka rywala, a przy odrobinie szczęścia sprokurujemy chaina, który usunie jeszcze więcej kulek. 

Główną atrakcją Puyo Puyo Tetris 2 jest Adventure Mode, tutejszy tryb fabularny, w którym zaimplementowano elementy RPG. Akcja rozgrywa się w uniwersum, w którym doszło do połączenia światów Puyo Puyo i Tetrisa, a zadaniem bohaterów jest stawić czoło potężnej istocie, tak zwanemu międzywymiarowemu pasożytowi, i jego pomagierom. Tryb ma otwartą strukturę - nowe wyzwania wybieramy na mapie świata, a wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie pozwalające usprawniać zdolności podopiecznych. Oprócz tego zdobywamy również specjalne karty wyposażajace bohaterów w nowe zdolności.

Postępy czynione w Adventure Mode mają przełożenie na pozostałe tryby (ich zestaw nie uległ większym zmianom względem poprzednika). Z czasem zdobywamy bowiem pieniądze, za które w specjalnym sklepie odblokowujemy nowe postacie, tła, bonusowe plansze oraz inne atrakcje. 

Wideo - Puyo Puyo Tetris 2

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper