ShellShock: Nam '67

ShellShock: Nam '67

7,0
38 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.8
PS2 7.2
XBOX 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Guerrilla
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2004
Europa:
03.09.2004
Producent:
Guerrilla
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
03.09.2004
Europa:
03.09.2004

ShellShock: Nam '67 - opis gry

Shellshock: Nam '67 to strzelanina TPP stworzona przez studio Guerrilla Games, która została wydana w 2004 roku na komputery osobiste, PlayStation 2 i Xboxa. Naczelnym celem jaki przyświecał twórcom było zaprezentowanie wojny w Wietnamie dokładnie taką, jaka była w rzeczywistości. Deweloperzy nie poszli więc na żadne ustępstwa i dostarczyli graczom produkcję, dzięki której na własne oczy mogą zobaczyć, w jaki sposób przebiegał ten kontrowersyjny konflikt.

Akcja Shellshock: Nam '67 rozgrywa się wyłącznie w ogarniętym wojną Wietnamie. Gracz wciela się tu w Cala Walkera i biorąc czynny udział w wielu ważnych dla fabuły wydarzeniach, obserwuje, jak ten z żółtodzioba staje się doświadczonym żołnierzem. W trakcie rozgrywki bohater podejmuje się zatem zarówno misji, w których główną rolę odgrywa działanie po cichu, jak i uczestniczy w bitwach na dużą skalę. Warto nadmienić, że poruszanie się po wietnamskiej dżungli utrudnia brak możliwości skakania, co zostało przez wielu odebrane jako główna wada gry. Wrogiem gracza są nie tylko ludzie, lecz także zastawiane przez Vietcong pułapki, przez co w trakcie rozgrywki trzeba stale mieć się na baczności, by nie wpaść w jedną z nich.

 

Tym, co sprawiło, iż Shellshock został odebrany jako kontrowersyjny tytuł, była obecność takich wydarzeń jak zbiorowe mordy dokonywane na tubylcach, gwałty, tortury dokonywane przez obie strony konfliktu, jak i cieszące się złą sławą traktowanie napalmem całych wiosek. Choć akcja gry ma miejsce na stosunkowo niewielkim obszarze, odwiedzane przez graczy lokacje są różnorodne. Podczas rozgrywki zwiedzamy zarówno wspomnianą wcześniej dżunglę, jak i jedne z bagien lub tunele, w których ukrywają się wrogowie. W grze znalazło się również miejsce na rozmaite "znajdźki", które można wymienić na tutejszą walutę. Zdobyte w ten sposób pieniądze można wydać na pocztówki, narkotyki, a nawet na skorzystanie z usług miejscowych prostytutek.

 

Chcąc uczynić rozgrywkę jak najbardziej efektowną, deweloperzy zaimplementowali tutaj całą gamę skryptów. W celu zapewnienia jej dobrego tempa natomiast, do dyspozycji gracza oddano mini-mapę oraz wskaźnik celu, do którego w danym momencie musi udać się główny bohater.

Wideo - ShellShock: Nam '67

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper