Star Wars: Republic Commando

Star Wars: Republic Commando

8,1
32 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
NS -
PC 7.9
XBOX 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.03.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
25.03.2005
Producent:
LucasArts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.03.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
25.03.2005

Star Wars: Republic Commando - opis gry

Star Wars: Republic Commando to taktyczna strzelanina wyprodukowana przez LucasArts i wydana w Europie przez Activision. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz Xboxie (była to jedyna konsolowa wersja).

Tłem dla gry są wydarzenia ukazane w drugim filmowym epizodzie Gwiezdnych Wojen. Republic Commando pozwala nam przejąć kontrolę nad czteroosobowym oddziałem Delta Squad wywodzącym się z Armii Klonów powstałej na bazie DNA Jango Fetta. Każdy z jego członków dysponuje unikalnymi zdolnościami przydatnymi podczas rozmaitych misji o newralgicznym znaczeniu.

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z taktycznym shooterem. Konkretnie rzecz biorąc wcielamy się w postać RC-1138, lidera Delta Squadu. Na wyposażeniu naszego podopiecznego i jego podkomendnych są np. blastery działające na trzy sposoby. Jest to tryb standardowy, snajperski oraz przeciwpancerny. Do tego dochodzą również standardowe pistolety strzelające pociskami energii, granaty oraz innego rodzaju uzbrojenie znajdowane w trakcie wykonywania misji.

Pomijając bronie, członkowie oddziału dysponują też osłoną chroniącą ich przed obrażeniami, a o ich stanie zdrowia informuje wskaźnik. Zdrowie, co warto dodać, nie regeneruje się samo, ale potrzebujemy do tego specjalnych medykamentów. Natomiast w przypadku ‘zgonu’ któregoś członka oddziału możemy użyć specyfiku, który podniesie go z powrotem na nogi.

Oczywiście niezwykle ważne w trakcie zmagań jest wydawanie rozkazów trzem podopiecznym. Możemy im kazać np. zachować pozycję, porzucić ją lub ruszyć do ataku. Część komend jest przy tym kontekstowa, zależąc od okoliczności mających miejsce na polu bitwy.

Poza singlową kampanią składającą się z piętnastu leveli gra posiada też tryb multiplayer dla czterech osób. Dostępne w nim warianty to m.in. deatmatch i capture the flag.

Wideo - Star Wars: Republic Commando

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper