Shadow of the Beast

Shadow of the Beast

6,8
32 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Heavy Spectrum Entertainment Labs
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa,   Slasher
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
17.05.2016
Europa:
17.05.2016
Producent:
Heavy Spectrum Entertainment Labs
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa,   Slasher
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
17.05.2016
Europa:
17.05.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Shadow of the Beast (PS4)
7.0
Recenzja: Shadow of the Beast (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Shadow of the Beast - opis gry

Shadow of the Beast to gra action-adventure wyprodukowana przez ekipę Heavy Spectrum Entertainment Labs i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 tylko w cyfrowej dystrybucji. Był to remake/”reimagniacja” pierwszej części Shadow of the Beast wydanej pierwotnie w 1989 roku na komputery Amiga.

Założenia fabularne są podobne jak w przypadku pierwowzoru. Wcielamy się w postać Aarbrona, który jako dziecko został porwany, a następnie przemieniony w wojownika za pomocą czarów czarnoksiężnika Maletotha. Protagonista został w wyniku tego procesu kompletnie pozbawiony człowieczeństwa, ale pewnego dnia jego pamięć wraca gdy zabija on w bitewnym szale swojego ojca. To wydarzenie staje się punktem wyjścia dla jego zemsty.

Shadow of the Beast było dwuwymiarową grą action-adventure i z remake’iem jest podobnie. Tym razem jednak system walki został bardziej rozbudowany. Nasz podopieczny ma do dyspozycji rozmaite ofensywne umiejętności i gra zachęca nas byśmy korzystali z nich wszystkich. Aarbron ma do dyspozycji rzecz jasna zwykłe ataki, lecz ich ciągłe stosowanie to prosty sposób, aby na koniec planszy dostać słabszą notę. Atak w odpowiednim momencie to gwarantowany zgon przeciwnika i więcej punktów. Poza tym możemy też blokować, kontrować, ogłuszać, stosować chwyty i zaskakiwać nieprzyjaciół pojawiając się za ich plecami.

Walka to clou tutejszego gameplayu, ale nie od czapy są też sekcje zręcznościowe oraz eksploracja. Poziomy mają rozwidlenia toteż możemy obierać różne drogi, a co z tym idzie położyć niekiedy łapska na użytecznych znajdźkach.

Jeśli chodzi o noty, to te dostarczają nam many - tutejszej waluty. Można dzięki niej nabywać przeróżne dobra - dopałki dla głównego bohatera, nowe umiejętności, ilustracje do galerii, Amigowy pierwowzór oraz ‘tłumaczenia’ znajdowanych w trakcie właściwej rozgrywki orbów. Te rzucają więcej światła na fabułę i świat, ale szkopuł w tym, że są one początkowo w obcym (fikcyjnym) dla nas języku.

Wideo - Shadow of the Beast

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper