ELEX

ELEX

7,6
74 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.1
XONE 7.9
PC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017
Polska:
17.10.2017
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017
Polska:
17.10.2017

Poradnik ELEX

Elex - poradnik. Podstawy, Frakcje, Towarzysze. Jak grać?
Elex - poradnik. Podstawy, Frakcje, Towarzysze. Jak grać?
PS4 XONE PC

Recenzja redakcji

Recenzja: ELEX (PS4)
7.0
Recenzja: ELEX (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

ELEX - opis gry

ELEX to gra action-RPG w klimatach science-fiction wyprodukowana przez studio Piranha Bytes i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja ELEX (Eclectic, Lavish, Exhilarating, Xenial) rozgrywa się na planecie o nazwie Magalan. Kwitnąca cywilizacja, które się na niej znajdowała, dobiega jednak końca, gdy w planetę uderza meteoryt. Ci, którym udaje się przeżyć, toczą boje między sobą, a w centrum tych sporów jest elex, tajemniczy pierwiastek, który pojawia się wraz z meteorytem. Jego użycie wiąże się z rozmaitymi korzyściami, np. pozwala korzystać z magii, ale ma też swoje ciemne strony - u ludzi, którzy go eksploatują, stopniowo zanikają emocje. Kimś takim jest główny bohater, a w zasadzie był. Jako członek tzw. Albów został on pozbawiony emocji, by podejmować decyzje w oparciu tylko o chłodną kalkulację. Pewnego dnia jego pojazd rozbija się jednak, a on sam zaczyna odczuwać skutki odcięcia do elex - po raz pierwszy w życiu czuje jak człowiek. Konsekwencje tego incydentu nie znajdują zrozumienia w szeregach jego towarzyszy i w efekcie zostaje on uznany za zdrajcę.

Podczas rozgrywki nasz podopieczny podróżuje po otwartym świecie, który składa się z pięciu regionów. Teoretycznie możemy udać się wszędzie, choć w niektórych lokacjach przeciwnicy mogą stawiać większy opór. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów uzbrojenia (zarówno broń białą, jak i strzelby, miotacze płomieni czy wyrzutnie rakiet), a także odrzutowy plecak ułatwiający eksplorację. Gra w wielu aspektach łączy cechy fantasy oraz science-fiction.

Przemierzając Magalan natykamy się na NPC-ów, którzy mogą nam zlecić wykonanie jakiegoś zadania. To, jaki quest wykonamy i jakie podejmiemy decyzje wpływa na świat wokół i na jego stosunek do nas. W świecie gry znaleźć możemy trzy frakcje, które różnią się światopoglądem, np. stosunkiem do elex. Wraz z postępami otrzymujemy też doświadczenie. Zebranie odpowiedniej jego ilości pozwala wbić na wyższy level, za co otrzymujemy punkty służące do poprawy parametrów.

Wideo - ELEX

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper