Sensible Soccer

Sensible Soccer

8,5
56 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
AMIGA 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sensible Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
56 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.1992
Europa:
01.06.1992
Producent:
Sensible Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
56 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.1992
Europa:
01.06.1992

Sensible Soccer - opis gry

Sensible Soccer to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez brytyjskie studio Sensible Software. Tytuł ukazał się między innymi na komputerach typu Amiga i PC, gdzie odniósł wielki sukces i zyskał miano kultowego hitu.

Sensible Soccer to gra stawiająca bardziej na dobrą zabawę, a nie realizm. Pod tym względem produkcja Sensible Software nawiązuje do konkurencyjnej serii Kick Off. W obu przypadkach sportowe wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej nad boiskiem, choć produkcja Brytyjczyków oferuje większe pole widzenia, przyjemniejszy dla oka styl graficzny czy bardziej intuicyjne sterowanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zawodnicy poruszają się po boisku bardzo szybko, co może przytłoczyć zwłaszcza żółtodziobów rozpoczynających swoją przygodę z grą. Większe pole widzenia znacząco zwiększa w tym wypadku komfort grania - zobaczyć możemy bowiem w którą stronę biegnie zawodnik, jakie mamy opcje gdy chcemy podać piłkę itd.

Sensible Soccer wprowadziło do gatunku też inne innowacje, np. sposób w jaki piłkarze dryblują. Tutaj bowiem piłka nie sprawiała wrażenie przylepionej do nóg, w związku z czym można ją było zgubić przy bardziej gwałtownych ruchach. Brytyjskie studio postarało się również, by w swojej grze umieścić cały futbolowy światek, co zaowocowało obecnością klubów z całego globu, łącznie z tymi bardzo słabo znanymi.

Na uwagę zasługuje także sterowanie. W Sensible Soccer używaliśmy jednego przycisku, który po wciśnięciu odpowiadał za podanie, a po przyciśnięciu pozwalał oddać strzał. Efekt mógł być różny w zależności od ruchu zawodnika. Ci, swoją droga, mieli w Sensible Soccer również ‘ukryte’ parametry opisujące umiejętności. Tym najlepszym towarzyszyły trzy gwiazdki i zwykle znacząco górowali nad resztą.

Wideo - Sensible Soccer

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper