Football Glory

Football Glory

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
AMIGA 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.11.1994
Europa:
1994
Producent:
Croteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.11.1994
Europa:
1994

Football Glory - opis gry

Football Glory to gra sportowa wyprodukowana przez chorwackiego dewelopera Croteam i wydana przez Black Legend 6 listopada 1994 roku na Amigę i w 1995 roku na MS-DOS. W 1998 produkcja przeszła na model Free to Play (F2P).

Football Glory w swoich założeniach jest podobny do wydanego wcześniej Sensible Soccer, jest więc grą traktującą o piłce nożnej przedstawioną z perspektywy "lotu ptaka". Gracz wybiera jedną z dostępnych drużyn i w jednej z możliwych do wyboru opcji gra z SI albo z innym graczem przy wykorzystaniu internetu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na tle Sensible Soccer produkcja wyróżnia niestandardowymi jak na tamte czasy animacjami jak, np. uderzenie piętą czy przewrotka. Dodatkowo także w trakcie gry gracz może natknąć się na przykład na petardy rzucone na murawę po golu, nagą osobę biegającą po boisku czy otrzymać możliwość ścigania sędziego po wydaniu przez niego jakieś decyzji.

Z powodu między innymi takich detali oraz mechaniki rozgrywki produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków zyskując oceny na średnim poziomie 75 procent. Co jednak ważniejsze z perspektywy Croteam, Football Glory okazał się sukcesem pod względem finansowym stając się jedną z lepiej sprzedających się gier na Amigę. Z powodu wyraźnego podobieństwa tej gry z Sensible Soccer, Sensible Software stwierdziło, że Football Glory jest klonem ich produkcji i w efekcie tego Croteam znalazło się z nimi w sporze prawnym.

Wideo - Football Glory

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper