Tecmo World Cup Soccer

Tecmo World Cup Soccer

6,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

NES 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.12.1990
Europa:
1991
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.12.1990
Europa:
1991

Tecmo World Cup Soccer - opis gry

Tecmo World Cup Soccer to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Tecmo na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł był konwersją Tehkan World Cup, które ukazało się na automatach kilka lat wcześniej.

Względem Tehkan World Cup zubożona została oprawa graficzna, ale z drugiej strony pojawiło się kilka/kilkanaście rozwiązań doskonalących rozgrywkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Mecze obserwujemy z tzw. lotu ptaka. Do wyboru mamy pewną liczbę drużyn narodowych (jest w tym gronie także Polska) i dwa warianty zabawy: singiel oraz multiplayer dla dwóch osób. Powiedzieć, że produkcja Tecmo nie sili się na realizm to mało powiedzieć. W grze nie uraczymy kartek, fauli i spalonych. Ta wolna amerykanka sprawia, że rozgrywka jest naprawdę arcade’owa i dynamiczna.

 

W singlu rzecz polega na tym, by -- po wyborze drużyny (nie różnią się niczym oprócz koloru strojów -- zmagać się ze wszystkimi reprezentacjami aż do zdobycia pucharu. O ile pierwszy mecz jest łatwy i rywale poruszają się dość anemicznie, to w następnych spotkaniach gra znacząco podkręca tempo - zawodnicy drużyny przeciwnej poruszają się znacznie szybciej i są bardziej agresywni. Mecz trwa około dziesięciu minut. Może się tak zdarzyć, że nie przyniesie on rozstrzygnięcia, więc w takim przypadku stajemy do konkursu rzutów karnych. Te, co warto dodać, nie odbiegają akurat od znanych z rzeczywistości zasad. Poziom trudności może dać w kość, ale twórcy zaimplementowali system haseł pozwalający kontynuować zmagania tam, gdzie uprzednio je przerwaliśmy.

 

W multiplayerze mamy z kolei możliwość rozegrania pojedynczego meczu. Patentem nieobecnym w singlu jest możliwość wyboru długości meczu (trzy opcje do naszej dyspozycji).

Wideo - Tecmo World Cup Soccer

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper