TV Sports: Basketball

TV Sports: Basketball

4,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
AMIGA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cinemaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Cinemaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

TV Sports: Basketball - opis gry

TV Sports: Basketball to gra sportowa traktująca o koszykówce wyprodukowana przez Cinemaware i wydana przez Mindscape na komputery PC i Amiga w 1990 roku (tytuł został później udostępniony jako freeware). Produkcja bazowała na audycji Wide World of Sports emitowanej swego czasu w amerykańskiej telewizji ABC.

TV Sports: Basketball to kolejna gra sportowa spod dłuta Cinemaware. Podobnie jak inne produkcje tego studia, także i tutaj twórcy postawili na efektowną prezentację przywodzącą na myśl relację telewizyjną.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra oferuje sporo atrakcji. Przede wszystkim pozwala nam grać jednym, konkretnym zawodnikiem lub całą drużyną w stylu znanym z wielu innych wcześniejszych lub późniejszych gier sportowych. Do naszej dyspozycji oddano blisko trzydzieści drużyn udających te z NBA, a w każdej z nich znajdują się zawodnicy posiadający swoje unikalne parametry, co ma znaczący wpływ przy układaniu strategii na mecz. Gra przedstawia rywalizację w dość oryginalny sposób - nie tylko horyzontalny, lecz także wertykalny. Innymi słowy, zawodnicy poruszają się górę lub w dół. To, jaka kamera zacznie przedstawiać zmagania zależne jest od strefy parkietu, w jakiej znajdzie się piłka. Sterowanie jest proste, wręcz intuicyjne. Nie potrzeba wiele byśmy nauczyli się podstawowych ruchów, przy czym twórcy dorzucili również bardziej wyszukane triki dla bardziej zaawansowanych graczy.

 

Zagrać możemy pojedynczy mecz lub rozegrać całą ligę. Dostępny jest również tryb multiplayer. Co warto dodać, w trakcie rywalizacji dysponujemy również prerogatywami trenera. Możemy zmieniać zawodników wedle własnego uznania, decydować o kryciu lub nakreślić dla podopiecznych jakąś taktykę.

Wideo - TV Sports: Basketball

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper