Sensible World of Soccer

Sensible World of Soccer

8,8
50 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.5
X360 6.2
AMIGA 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sensible Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Sensible Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Sensible World of Soccer - opis gry

Sensible World of Soccer to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana pierwotnie przez brytyjskie studio Sensible Software z myślą o komputerach typu Amiga i PC, a po latach przeniesiona także na Xboxa 360 za sprawą Codemasters. Tytuł był w sumie czwartą edycją kultowego Sensible Soccer.

Sensible World of Soccer to wyraźnie rozbudowana wersja oryginału. Gra zachowała swoje najlepsze cechy, jednocześnie wprowadzając kilka naprawdę solidnych usprawnień i dodatków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przede wszystkim zachowano rozgrywkę oryginału. Wydarzenia obserwujemy z kamery zawieszonej nad boiskiem, mecze bywają bardzo szybkie, a sterowanie jest genialne w swej prostocie. Dla przypomnienia - poruszać możemy się w ośmiu kierunkach, a za wszystkie czynności odpowiada jeden przycisk. Po wciśnięciu pozwala nam podać, a po przyciśnięciu oddać strzał. Efekt może być różny w zależności od ruchu zawodnika i generalnie sytuacji na placu gry.

Rozgrywka, poza strzelaniem goli w trakcie meczu, sprowadza się ogólnie do zarządzania wybranym klubem (Career Mode). Robić możemy to na dwa sposoby - albo wchodzimy w rolę trenera (nie mamy wówczas bezpośredniego wpływu na zawodników), albo sami bierzemy sprawy w swoje ręce. W tym momencie warto wspomnieć jak olbrzymi wybór daje graczom Sensible Software. Do dyspozycji mamy ponad 1500 zespołów i 27 tysięcy piłkarzy z najróżniejszych lig i klas rozgrywkowych.

Poszczególni piłkarze, co tym bardziej godne pochwały, to nie klony. Każdego zawodnika opisują parametry odpowiedzialne za ten czy inny aspekt piłkarskich umiejętności. Nowych zawodników możemy pozyskiwać na rynku transferowym na dwa sposoby: oferując za nich jakąś kwotę pieniędzy lub zamianę. Żeby skupować gwiazdy potrzebują większych sum, dlatego z czasem niezbędne stają się zwycięstwa w różnych rozgrywkach. Co warto dodać, jeśli jako trener będziemy mieć wyniki, zainteresowanie naszymi usługami wzrośnie. Kariera trwa przez 20 sezonów.

Wideo - Sensible World of Soccer

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper