Secret Files: Tunguska

Secret Files: Tunguska

6,9
15 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC 7.1
Wii U -
Wii 6.7
DS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fusionsphere Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2008
Europa:
23.05.2008
Polska:
17.09.2008
Producent:
Fusionsphere Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2008
Europa:
23.05.2008
Polska:
17.09.2008

Secret Files: Tunguska - opis gry

Secret Files: Tunguska to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez Fusionsphere Systems i wydana przez Dreamcatcher Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, Wii i NDS-ie. Ta pierwsza wersja doczekała się całkowitego spolszczenia.

Główną bohaterką gry jest Nina Kalenkov, która pewnego dnia odkrywa, że jej ojciec, pracownik muzeum, zniknął nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Nina zgłasza sprawę na policję, lecz opieszałe działania stróżów prawa sprawiają, że sama postanawia rozwiązać zagadkę zaginięcia. Wkrótce, korzystając z pomocy niejakiego Maxa Grubera, kolegi ojca, wpada ona na trop intrygi mającej związek z katastrofą tunguską, której zasięg obejmuje rząd i różne tajne organizacje. By się z nią uporać, wspomniana dwójka odwiedzi wiele zakątków świata.

Dalsza część tekstu pod wideo

Secret Files: Tunguska to przygodówka point-and-click, w której akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Modele postaci są tu trójwymiarowe, tła pre-rendorowane, a fabułę pchają niekiedy do przodu wstawki CG. Gra czerpie garściami z klasyków gatunku. Podczas rozgrywki ważną rolę odgrywa dziennik, w którym nasza podopieczna może odszukać wskazówki przydające przy różnych wyzwaniach/zagadkach. Twórcy zaimplementowali ponadto także inne rozwiązania ułatwiające rozgrywkę. Do naszej dyspozycji oddano np. funkcję pozwalającą oznaczyć obiekty, z którymi można wejść w interakcję (pozwala to nie przeoczyć zwłaszcza mniejszych przedmiotów). Inna funkcja pozwala z kolei sprawdzić, czy przedmiot, który posiadamy w inwentarzu, można wykorzystać w pomieszczeniu które akurat odwiedzamy.

Wersja na sprzęty Nintendo korzysta z funkcji obu konsol - sterowania ruchowego i touchscreena. Co więcej, na Wii mogą grać w trybie kooperacji dwie osoby.

Wideo - Secret Files: Tunguska

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper