Hotel Dusk: Room 215

Hotel Dusk: Room 215

8,0
20 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
22.01.2007
Europa:
13.04.2007
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
22.01.2007
Europa:
13.04.2007

Hotel Dusk: Room 215 - opis gry

Hotel Dusk: Room 215 to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku japońskie studio Cing i wydana przez Nintendo na NDS-a. Tytuł korzystał z przystawki Rumble Pak, która wsunięta do drugiego slotu konsoli dodawała funkcję wibracji.

Akcja gry toczy się w 1979 roku. Głównym bohaterem opowiadanej w niej historii jest Kyle Hyde, były nowojorski policjant, który zjawia się w podupadłym hotelu gdzieś na obrzeżach Los Angeles w poszukiwaniu dawnego partnera z pracy. Hyde postara się rozwiązać zagadkę związaną z przeszłością budynku, która może go naprowadzić na właściwy trop.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Akcję obserwujemy przeważnie z oczu Kyle’a, którym poruszamy się po hotelu i wchodzimy w interakcję z różnymi napotkanymi obiektami. Co ciekawe, podczas samej rozgrywki konsolę trzymamy niczym książkę, tzn. obróconą o 90 stopni względem normalnej pozycji. Gra korzysta z różnych funkcji NDS-a, jak ekran dotykowy czy mikrofon.

 

W trakcie prywatnego śledztwa protagonisty istotne znaczenie mają rozmowy z napotykanymi NPC-ami (pracownikami hotelu, jego bywalcami itd.). Kyle może ich przepytywać zadając pytania, które nasuwają mu się w wyniku mających miejsce wydarzeń lub pokazując znalezione przedmioty. Postępując właściwie, zdobywamy nowe informacje, zachowując się dziwnie odstraszymy rozmówcę. Im bardziej przepytywany NPC jest zły, tym ciemniejsza jest jego sylwetka. W skrajnym przypadku główny bohater może zostać wykopany z pokoju, albo i nawet z hotelu, co uniemożliwia odkrycie tajemnicy.

 

W Hotel Dusk pojawiają się oczywiście bardziej tradycyjne zagadki, np. próba ułożenia układanki, które zwykle wymagają wykorzystania ekranu dotykowego. Mamy tu również do dyspozycji notatnik, w którym notujemy informacje mogące się przydać podczas śledztwa.

 

Hotel Dusk: Room 215 doczekało się kontynuacji pt. Last Window: The Secret of Cape West. Wydarzenia w niej ukazane rozgrywały się w 1980 roku, w Los Angeles.

Wideo - Hotel Dusk: Room 215

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper