Sanctum 2

Sanctum 2

7,4
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 7.3
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cofee Stains Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.05.2013
Europa:
15.05.2013
Producent:
Cofee Stains Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.05.2013
Europa:
15.05.2013

Sanctum 2 - opis gry

Sanctum 2 to gra, która stanowi połączeniu dwóch gatunków - strzelanin FPP i strategii typu tower defense. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3, Xboksy 360 oraz komputery osobiste, za jego produkcję odpowiadało szwedzkie Coffee Stain Studios.

W Sanctum 2 nasze zadanie polega na ochronie tzw. rdzeni, urządzeń, które produkują tlen dla ludzkości. Ich zniszczenie jest celem wrogiej rasy kosmitów. Gra składa się z piętnastu różnorodnych poziomów podczas których musimy nie tylko strzelać, ale również rozbudowywać struktury obronne, dodając osłony lub ostrzeliwujące przeciwników działa. Fabuła opowiedziana jest za pomocą komiksowych paneli.

Kampanię można zaliczyć w pojedynkę lub razem z trzema innymi osobami. Do wyboru są cztery różne postacie, które cechują rozmaite wady i zalety. Twórcy przygotowali kilka rodzajów broni, ale nie są to przeważnie wydumane twory rodem z typowego sci-fi, którym Sanctum 2 w istocie jest - raczej bardziej przyziemny sprzęt w rodzaju shotguna czy karabinu snajperskiego. Nowością w “dwójce” (pierwowzór nie ukazał się na konsolach) jest zmiana dotycząca naładowywania broni - teraz nie musimy czekać aż dojdzie ono do skutku, bo w międzyczasie możemy przełączyć się na jakąś inną pukawkę.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Postacie zdobywają doświadczenie i dzięki niemu awansują na wyższe poziomy. Wraz z postępami odblokowujemy perki mogące rzutować na styl rozgrywki. Niektóre pozwalają na przykład na zadawanie obrażeń przeciwnikom poprzez skakanie na nich, inne sprawiają, że stajemy się coraz szybsi po celnym strzale. Sanctum 2 jest jednak na tyle umiejętnie zbalansowane, że nie stajemy się zbyt potężni - zamiast tego gra wymaga od nas takiego doboru zdolności, by pasowały one do charakterystyki danego poziomu. Rozwijać można również struktury obronne, o których mowa była na początku. Co jednak istotne, sami możemy zadecydować, w jakim kierunku pójdzie dany upgrade.

Wideo - Sanctum 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych