PixelJunk Monsters 2

PixelJunk Monsters 2

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.05.2018
Europa:
25.05.2018
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.05.2018
Europa:
25.05.2018

PixelJunk Monsters 2 - opis gry

PixelJunk Monsters 2 to gra strategiczna typu tower-defense wyprodukowana przez studio Q-Games i wydana przez Spike Chunsoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Druga część PixelJunk Monsters bazuje na tych samych założeniach co pierwsza odsłona cyklu. Słowem, mamy tu do czynienia z prostą (w teorii) grą strategiczną w konwencji tower-defense. Kontynuacja pozwala nam się ponownie wcielić w Tikimana, który musi uratować swoją wioskę przed inwazją potworów wszelkiej maści.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tikiman nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnikami atakującymi jego pobratymców, dlatego najważniejszą częścią rozgrywki jest budowanie obronnych fortyfikacji, a konkretniej wież, które będą w stanie zatrzymać pochód nieprzyjaciół. Ci bywają różni, toteż musimy z głową stawiać zasieki. Zasadniczo rzecz biorąc są trzy rodzaje wież: pierwszy typ najlepiej radzi sobie z ‘jednostkami’ naziemnymi, drugi z latającymi, a trzeci jest czymś pomiędzy. Każdy z tych typów to także pewna liczba wież, które różnią się charakterystyką.

Im potężniejszy obiekt, tym więcej kasy potrzebujemy na jego wzniesienie. Złoto i klejnoty zdobywamy natomiast eliminując przeciwników, choć zaznaczyć warto, że Tikiman musi biegać w tę i we w tę, by położyć łapę na kosztownościach. Klejnoty mają poza tym także jeszcze jedno zastosowanie: pozwalają upgrade’ować wieże, a tym samym zwiększać ich potencjał bojowy. Sam Tikiman także nie jest całkowicie bezbronny. Potrafi np. zeskoczyć z wysokiego miejsca i przywalić swym cielskiem potwory.

Generalnie rzecz biorąc gameplay drugiej części PixelJunk Monsters nie różni się tak bardzo od pierwowzoru, choć tu i ówdzie wprowadzono nowe patenty i udoskonalenia, np. lepszą inteligencję przeciwników, którzy mogą próbować podejść nas sposobem.

Gra poza singlową kampanię oferuje także multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - PixelJunk Monsters 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper