Orcs Must Die!

Orcs Must Die!

7,3
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Robot Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
30.5 godzin
Premiery
Świat:
05.10.2011
Europa:
05.10.2011
Producent:
Robot Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
30.5 godzin
Premiery
Świat:
05.10.2011
Europa:
05.10.2011

Orcs Must Die! - opis gry

Orcs Must Die! to gra strategiczna typu tower defense wyprodukowana przez studio Robot Entertainment i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemami Windows oraz na Xboxie 360.

Akcja gry toczy się w uniwersum, które dzieli się na dwa światy: ten normalny oraz tzw. dead world. Przejścia pomiędzy nimi są tu źródłem magicznych mocy, dzięki którym ludzkość może sie rozwijać. Sęk w tym, że nie wszyscy są zainteresowani tym stanem rzeczy. ‘Szczeliny’ między światami są bowiem celem ataków wszelkiego plugastwa, przed którym bronią specjalne fortece. Obsługują je członkowie Zakonu składającego się z wojowników i magów.

Naszym zadaniem w Orcs Must Die! jest zarządzanie obronią wspomnianych fortec i odpieranie ataków m.in. tytułowych orków. Gra, choć reprezentuje gatunek tower defense, nie jest klasycznym jego przedstawicielem. Przede wszystkim dlatego, że przejmujemy tu kontrolę nad jedną konkretną postacią, której zmagania śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Dalej jest bardziej standardowo - na fortecę nadciągają fale przeciwników, a my musimy na tyle umiejętnie zastawiać pułapki (wiele rodzajów wybieranych z poziomu menusów), by odeprzeć ich ofensywę. Wraz z postępami zarabiamy pieniądze, które pozwalają nam działać z większym rozmachem. Przegrywamy, jeśli zbyt duża liczba wrogów przebije się przez szczelinę międzywymiarową.

Naszymi przeciwnikami będą nie tylko orki, ale także krasnoludy, ogry, gobliny oraz inne cudaki. Każdy z tych oponentów posiada odmienne słabości, co wymaga od nas ciągłego doskonalenia strategii. Jak wspomnieliśmy, w grze mamy do dyspozycji rozmaite pułapki, ale jeśli uznamy, że zachodzi taka potrzeba nasz podopieczny sam może pognać na front. Na początku zmagań posiada on miecz, kuszę oraz trochę zaklęć bazujących na różnych żywiołach. O jego formie informują wskaźniki przedstawiające ilość energii i many, które niekiedy można uzupełniać dzięki przedmiotom pozostawianym przez ukatrupionych oponentów.

Pod koniec bitwy jesteśmy oceniani. Im lepiej nam poszło, tym więcej czaszek otrzymujemy (w skali od 1 do 5), za które później można nabywać lepszy sprzęt.

Wideo - Orcs Must Die!

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper