Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart

8,6
240 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.6
PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
11.06.2021
Europa:
11.06.2021
Polska:
11.06.2021
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
11.06.2021
Europa:
11.06.2021
Polska:
11.06.2021

Recenzja redakcji

Ratchet i Clank na PC
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

8.0
Ratchet & Clank: Rift Apart - recenzja wersji na PC. Jest świetnie, ale też za mało zmian względem PS5
PS5 PC
Pokaż kolejne recenzje

Ratchet & Clank: Rift Apart - opis gry

Ratchet & Clank: Rift Apart to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation 5, a później trafił też na PC. Był on kontynuacją Ratchet and Clank: Into the Nexus.

Fabuła - Ratchet & Clank: Rift Apart 

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra jest kanoniczną kontynuacją Ratchet and Clank: Into the Nexus z PlayStation 3. Punktem wyjścia dla fabuły Rift Apart są kolejne niecne intrygi doktora Nefariousa, który po długiej nieobecności postanawia wrócić i podjąć nową próbę podbicia wszechświata. Po zaatakowaniu pary głównych bohaterów Dimensionatorem Nefarious doprowadza do nieplanowanego uszkodzenia struktury czasoprzestrzeni. Na dotychczas udostępnionych materiałach video widzimy, jak przez otworzone w ten sposób przejścia między wymiarami Ratchet i Clank przedostają się do różnych światów, zarówno prymitywnych, technologicznie nierozwiniętych i futurystycznych, na końcu zaś się rozdzielają. Międzywymiarowy rollercoaster wieńczy spotkanie Clanka z tajemniczym Lombaxem płci żeńskiej.

Rozgrywka - Ratchet & Clank: Rift Apart 

Trzon rozgrywki Ratchet and Clank: Rift Apart nie odbiega drastycznie od formuły ustanowionej w poprzednich częściach. Gra jest trójwymiarowym platformerem ze sporym naciskiem na strzelanie, gromadzenie znajdziek (czyli śrubek), upgrade broni czy korzystanie z mniej lub bardziej wymyślnych gadżetów. 

W Rift Apart nie brakuje też oczywiście nowych rozwiązań i mechanik. Dla przykładu Ratchet jest teraz w stanie wykonywać dasha w trakcie strafe’owania, dzięki czemu jest się w stanie znacznie szybciej poruszać na boki. Największe novum gameplayowe ma jednak bezpośredni związek z motywami narracyjnymi. Dzięki specjalnemu gadżetowi zwanemu “rift tether” bohaterowie (oprócz Ratcheta grywalna jest także towarzyszka Clanka) mogą korzystać z wyrw w czasoprzestrzeni, co pozwala im błyskawicznie przeskakiwać między różnymi lokacjami. Dotyczy to nie tylko niewielkich przestrzeni, podróżować też można między planetami (zarówno tymi znanymi z poprzednich odsłon cyklu, jak i zupełnie nowymi). 

Bohaterowie Rift Apart dysponują rozbudowanym arsenałem. Pojawią się oczywiście zupełnie nowe bronie, jak Shatterbomb, Enforcer, Burst Pistol (pistolet wystrzeliwujący zieloną plazmę) czy Topiary Sprinkler (przemienia przeciwników w rośliny ogrodowe). 

Ratchet and Clank: Rift Apart można ogrywać w dwóch trybach. Albo z rozdzielczością 4K i w 30 klatkach na sekundę, albo w 60 klatkach na sekundę z niższą rozdzielczością.

Wideo - Ratchet & Clank: Rift Apart

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper