Overcooked! Jesz ile chcesz

Overcooked! Jesz ile chcesz

9,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 10.0
PS5 9.0
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ghost Town Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
08.12.2020
Producent:
Ghost Town Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
08.12.2020

Overcooked! Jesz ile chcesz - opis gry

Overcooked! Jesz ile chcesz to wydanie zbiorcze zawierające dwie gry z serii Overcooked wraz z zupełnie nową zawartością. Kolekcja ukazała się najpierw na PlayStation 5 i Xbox Series X, a później trafiła również na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Za produkcję odpowiadało studio Ghost Town Games.

Składanka oferuje dwie gry.

Overcooked

Overcooked przypomina trochę serię Cooking Mama. Produkcja Ghost Town pozwala nam przejąć kontrolę nad kucharzami, którzy muszą przygotowywać i serwować zamówione posiłki (a w niektórych przypadkach też zmyć naczynia). Podczas rozgrywki otrzymujemy zamówienia, które należy zrealizować w wyznaczonym czasie. Na planszy znajduje się kilku kucharzy a nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do tego by zarządzać nimi tak, aby ze wszystkim się wyrobić. Sterowanie jest przy tym proste, dzięki czemu nie trzeba się zbyt długo wdrażać. Jeden przycisk służy do interakcji z niektórymi przedmiotami, drugi do krojenia. Poza tym możemy się jeszcze przełączać między kucharzami (jeśli gramy w singlu).

Co warto dodać, w edycji Jesz ile chcesz część pierwsza została przebudowana i działa na silniku Overcooked 2.

Overcooked! 2: Rozgotowani

Założenia rozgrywki w drugiej części Overcooked nie uległy zmianie. Na każdej planszy musimy przygotowywać różne rodzaje posiłków (zamówienia pojawiają się w lewym górnym rogu ekranu), jak hamburgery czy sushi, na co mamy wyznaczony czas. 

Przygotowywanie posiłków to oczywiście nie wszystko. Na uwagę zasługują plansze, które mają zwykle niewiele wspólnego ze zwykłą kuchnią. Za przykład w tym kontekście może posłużyć balon lub lokacja, w której musimy korzystać z teleporterów i przy okazji unikać przysłowiowych kłód rzucanych nam pod nogi przez czarodzieja. Sytuacja na planszach zmienia się poza tym dynamicznie, np. wspomniany balon może natrafić na burzę, co w znaczący sposób utrudnia nam gotowanie. Na uwagę zasługuje też zupełnie nowa umiejętność, dzięki której jesteśmy w stanie rzucać niektórymi składnikami.

Nowości

Edycja Jesz ile chcesz oferuje całą zawartość pierwowzorów (w tym wszystkie wydane do nich DLC), siedem nowych plansz, trzech nowych szefów, grafikę 4K, 60 klatek na sekundę i szereg ustawień uprzystępniających rozgrywkę.

Wideo - Overcooked! Jesz ile chcesz

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper