Rune II: Decapitation Edition

Rune II: Decapitation Edition

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio 369
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019
Producent:
Studio 369
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
12.11.2019
Europa:
12.11.2019

Rune II: Decapitation Edition - opis gry

Rune II: Decapitation Edition to gra action-RPG inspirowana mitologią nordycką wyprodukowana przez Studio 369 i wydana przez Ragnarok Game. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (początkowo dostępny był tylko na Epic Games Store).

Gra nie wymaga znajomości poprzedniej części, która ukazała się w 2000 roku. Fabuła, ogólnie rzecz biorąc, nie stanowi głównej atrakcji produkcji Studio 369. Akcja rozgrywa się w uniwersum inspirowanym mitologią nordycką. Po tym, jak bóg Loki został przyskrzyniony ostatnim razem, świat mógł nacieszyć się spokojem, ale ten nie trwa wiecznie. Antagonista bowiem po latach wraca, a jego armie dewastują zamieszkany przez ludzi Midgard. My wcielamy się tutaj w wikinga, który zostaje przywrócony do życia przez Heimdalla. Jego zadaniem staje się obalenie tyranii Lokiego

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas zmagań przemierzamy świat gry, tj. Midgard, który jest archipelagiem. Naszym zadaniem, jak wspomniano, jest ostateczne ubicie Lokiego, co jednak nie będzie takie proste. Rozwijanie postaci jest tutaj procesem, który dzieje się na przestrzeni cyklów. Mniej więcej co godzinę-dwie Midgard zostaje zniszczony w wyniku Ragnaroku, a my przenosimy się na pole bitwy Vigrid, gdzie czeka nas starcie z głównym złym. Sęk jednak w tym, że początkowo nie będziemy tego w stanie dokonać ze względu na mizerny potencjał bojowy.

Gra oddaje do naszej dyspozycji pokaźny zestaw broni i innego rodzaju ekwipunku, który możemy tworzyć z pozyskiwanego lootu. System walki jest przy tym bardzo prosty: jeden przycisk odpowiada za zwykły atak, drugi za obronę, poza tym korzystamy też ze specjalnych, boskich mocy typu ciskanie lodowymi kolcami lub piorunami.

Oprócz starć i craftingu inne aktywności to poszukiwania artefaktów (umożliwiających zmartwychwstanie w Vigrid), których nierzadko strzegą groźni bossowie, survivalowe czynności w rodzaju jedzenia czy odbudowa bezpiecznych przystani. Co warto dodać, kolejne cykle mogą wpłynąć na świat gry, urozmaicając nam wyzwanie. Podczas jednego cyklu świat może być dla przykładu spowity ciemnością, podczas innego skuty lodem.  

Wideo - Rune II: Decapitation Edition

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper