Valheim

Valheim

8,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 8.7
PC 8.3
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Iron Gate
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji,   Survival
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
02.02.2021
Europa:
02.02.2021
Producent:
Iron Gate
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji,   Survival
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
02.02.2021
Europa:
02.02.2021

Valheim - opis gry

Valheim to gra action-RPG z elementami survivalu i z otwartym światem. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo był dostępny w programie Early Access. Jego akcja rozgrywa się w uniwersum inspirowanym mitologią nordycką. 

Fabuła - Valheim

Akcja rozgrywa się w tytułowej krainie, dziesiątym nordyckim świecie, do którego nasza postać trafia po swojej śmierci. Valheim jest trochę jak czyściec, po którym grasują potwory i pradawni rywale bogów. My trafiamy tam z konkretnym celem: aby wyeliminować dawnych wrogów Odyna i zaprowadzić porządek.

Rozgrywka - Valheim

Przygodę rozpoczynamy w centrum Valheim, dając nam następnie pełną swobodę w kwestii tego, gdzie się udać. Świat gry generowany jest proceduralnie i składa się z najróżniejszych zróżnicowanych miejscówek. Przemierzać można górskie szczyty, gęste lasy, fortece wikingów i wiele innych lokacji. Im jednak dalej się wybierzemy, tym większe czekają na nas niebezpieczeństwa. Natknąć możemy się na wiele stworzeń znanych z mitów.

Jednym z filarów rozgrywki jest crafting. Gromadzone materiały pozwalają nam tworzyć nie tylko lepszy ekwipunek (bronie, zbroje itd.), ale także budować twierdze, domy, posterunki na pograniczach, a nawet łodzie pozwalające odkrywać zupełnie nowe dalekie krainy. Do tego dochodzi również konieczność dbania o zapasy żywności (gra pozwala nam np. uprawiać pola).

W Valheim zaimplementowano intuicyjny system rozwoju, dzięki któremu zdolności postaci doskonalimy poprzez wykonywanie tych lub innych czynności. Do dyspozycji mamy wiele typów oręża.

W trakcie walk kluczowe jest metodyczne działanie - poznawanie charakterystyki przeciwnika i umiejętne stosowanie bloku/uniku. Oprócz samotnych starć z potworami tytuł oferuje także tryb PvE. Maksymalnie dziesięć osób jest w stanie połączyć siły i razem stawiać czoło wyzwaniom czekającym w Valheim.

Wideo - Valheim

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper