Śródziemie: Cień Wojny

Śródziemie: Cień Wojny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 7.2
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Akcja,   RPG akcji
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2017
Europa:
10.10.2017
Polska:
10.10.2017
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Akcja,   RPG akcji
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2017
Europa:
10.10.2017
Polska:
10.10.2017

Poradnik Śródziemie: Cień Wojny

Śródziemie: Cień Wojny. Poradnik. Jak zacząć grę, podstawy, umiejętności, kapitanowie
Śródziemie: Cień Wojny. Poradnik. Jak zacząć grę, podstawy, umiejętności, kapitanowie
PS4

Recenzja redakcji

Recenzja: Śródziemie: Cień Wojny (PS4)
9.0
Recenzja: Śródziemie: Cień Wojny (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Śródziemie: Cień Wojny - opis gry

Śródziemie: Cień Wojny (ang. Middle-earth: Shadow of War) to gra action-RPG wyprodukowana przez amerykańskie studio Monolith Productions i wydana przez Warner Bros. Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Gra jest bezpośrednią kontynuacją Cienia Mordoru, czyli poprzedniej części cyklu. Głównym bohaterem jest ponownie Talion, strażnik północy, ale historia koncentruje się też na Celebrimborze, który w zamierzchłej przeszłości wykuł pierścenie władzy, a obecnie, pod postacią zjawy, współpracuje z protagonistą. Bohaterowie wykuwają nowy pierścień, dzięki któremu Talion może zostać potężnym królem (choć nie jest on specjalnie zainteresowany tą perspektywą) oraz pomóc w zgromadzeniu armii mającej powstrzymać Saurona i jego nowe siły.

Gameplay

Trzon rozgrywki pozostał w zasadzie bez większych zmian, choć twórcy zaimplementowali też szereg zmian odświeżających formułę. Cień Wojny to gra action-RPG, w której wcielamy się się we wspomnianego Taliona, który wraz z Celebrimborem, z którym dzieli ciało, stawiają czoło armii Saurona. Główny bohater dysponuje różnymi umiejętnościami przydającymi się w walce i podczas eksploracji tutejszego otwartego świata. Potrafi też korzystać z różnych ‘wierzchowców’; nowością są smoki służące nie tylko do przemieszczania się, ale też do walki. W odróżnieniu od poprzedniej części, gdzie istniały dwa huby/bazy wypadowe, teraz jest ich więcej, a każda mapa w sequelu jest większa od tych z pierwowzoru.

W Cieniu Wojny większy nacisk położono na elementy RPG. W grze umieszczone wielkie ilości ekwipunku, broni i zbroi, które opisano różnymi parametrami. Rozbudowano także innowacyjny system Nemesis znany z poprzedniej części, dzięki któremu nasi adwersarze nabywali cech zakorzeniających ich w świecie gry. W zależności od naszych poczynań kreujemy sobie nowych wrogów lub towarzyszy, choć ci, w zależności od tego, jak będziemy ich traktować (np. czy zostawimy ich na pewną śmierć na polu bitwy), mogą zmienić zdanie i ponownie dołączyć do Saurona. Przeciwnicy zostali podzieleni na siedem plemion. Każde z nich posiada swoje unikalne wady i zalety. Dla przykładu jedno specjalizuje się w cichych zabójstwach, a inne korzysta z mechanicznych wynalazków.

Oprócz siekania przeciwników ważne jest wykoncypowanie dobrej strategii, która pozwala nam przejąć kontrolę nad fortecą nieprzyjaciela. Warto jednak zaznaczyć, że udana operacja nie oznacza, że obiekt pozostaje pod naszym władaniem już do końca. Przeciwnie - może on zostać odbity. Aby temu przeciwdziałać, możemy wyznaczyć dowódcę, który będzie dowodził obroną (kandydaci są różni i posiadają różne umiejętności).

W Cieniu Wojny zaimplementowano multiplayer. Gracze mogą odbijać swoje fortece. Grać można ‘towarzysko’ lub walczyć o miejsce w rankingach.

Oprócz tego zaimplementowano także system mikrotransakcji pozwalający kupować przedmioty przydatne w grze za prawdziwe pieniądze.

Wideo - Śródziemie: Cień Wojny

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper