Tron 2.0

Tron 2.0

8,6
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
XBOX 7.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
26.08.2003
Europa:
19.09.2003
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
26.08.2003
Europa:
19.09.2003

Tron 2.0 - opis gry

Tron 2.0 to pierwszoosobowy shooter przygotowany przez Monolith Productions.

Tron 2.0 to gra FPP, przygodowa i wyścigowa, która do wydania filmu Tron Dziedzictwo w roku 2010 była uznawana za oficjalną kontynuację  filmu 1982 roku - Tron. Teraz jest niekanoniczna.

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry dzieje się w 2003 roku, czyli 21 lat po akcji dziejącej się w filmie. W grze wcielamy się w Jeta Bradley'a, syna Alana Bradley'a twórcy TRON-a i digitalizacji człowieka. Fabuła koncentruje się wokół syna Alana i przejęcia ENCOM przez Future Control Indistries (fCon ) po zapaści spowodowanej przez zniszczenie MPC (główny antagonista filmu z 1982 roku). Po rozmowie z porwanym Alanem Jet zostaje zdigitalizowany przez Ma3a sztuczną inteligencję komputera swego ojca, aby pomóc jej w walce z Thornem (nieprawidłowo przetworzonym eks szefem ochrony ENCOMu, który za korzyści materialne zdradził swojego pracodawcę na rzecz fCon. ), który stał się wirusem chcącym przejąć władze nad siecią na rzecz fCon-u.

Grę śledzimy z pierwszej osoby, mechanika gry jest podobna do tej z No One Lives Forever 2, czyli mamy strzelaninę FPS z elementami rozwoju postaci, ale tutaj kończy się podobieństwo jak Kate zdobywa XP za ukończoną misję tak my tutaj zbieramy ulepszenia ze zniszczonych programów. Grę zaczynamy w wersji 1.0, a możemy skończyć w wersji 10.3.2.

Ulepszenia pozwalają nam na zwiększenie energi życiowej, energi potrzebnej do strzelania bronią energetyczną, do szybszego hakowania, do wyższych i dalszych skoków etc etc.

Poza elementami FPS gra zawiera również zagadki lokacyjne i wyścigi sławnych światłocyklów.

Graficznie gre napędza silnik LithTech Jupiter wykorzystany poraz pierwszy w No One Lives Forever 2. Graficznie gra prezentuje się o wiele ładniej od NOLFa 2 za sprawą świetnego designu gry.

W trybie multiplayer rozgrywamy potyczki w wyścigach światłocykli pomiędzy innymi graczami, a wraz z wygrywaniem odblokowujemy nowe mapy.

Wideo - Tron 2.0

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper