Rock Band 4

Rock Band 4

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.2
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.10.2015
Europa:
06.10.2015
Polska:
06.10.2015
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.10.2015
Europa:
06.10.2015
Polska:
06.10.2015

Rock Band 4 - opis gry

Rock Band 4 to gra muzyczna wyprodukowana i wydana przez studio Harmonix odpowiedzialne także wcześniejsze części serii. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Sprzedawany był on w zestawie ze specjalnym kontrolerem wyprodukowanym przez firmę Mad Catz.

Czwarta odsłona Rock Band nie wymyśla koła na nowo. Tak jak wcześniej, gra daje nam możliwość wejścia w buty członka zespołu rockowego. Używając specjalnego kontrolera przypominającego gitarę, perkusję lub mikrofon musimy albo wklepywać odpowiednie przyciski w odpowiednim czasie (tzn. gdy pojawią się nutki), albo dbać o właściwy ton głosu (czyli tak jak chociażby w serii SingStar od Sony).

Dalsza część tekstu pod wideo

Najważniejszym trybem Rock Band 4 jest kariera (Career), którą przed premierą określano nawet jako RPG. W nim zaczynamy jako mało kapela z niewielkiego miasta, która wraz z postępami zyskuje nowych fanów i bierze udział w coraz ważniejszych eventach. Co ciekawe, gra daje nam możliwość wyboru, na jakich imprezach grać, co wiązać się może z rozmaitymi konsekwencjami. Np. możemy wybrać imprezę sponsorowaną przez wielką korporację, która wprawdzie nabije nam solidnie kieszenie, ale z drugiej strony stracimy w oczach fanów. Pieniądze, które zarobimy w sposób mniej lub bardziej godny, można następnie wydać na ciuchy i instrumenty.

Podczas występów mamy pewną możliwość wpływania na repertuar. Część piosenek jest wprawdzie z góry wyznaczona, ale część dobieramy sobie sami w głosowaniu odbywającym się między członkami zespołu. Lista, z której można wybierać, zależna jest od kilku czynników.

Rock Band 4 posiada tryb multiplayer, jednak, przynajmniej na początku, nie posiadał on funkcji sieciowych. Jeden z twórców powiedział, że za decyzją w tej sprawie stała statystyka. Tylko niecałe 10 proc. graczy grało we wcześniejsze części serii przez sieć.

Wideo - Rock Band 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper