Guitar Hero II

Guitar Hero II

7,9
24 oceny

Ocena wg platformy:

X360 8.0
PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2006
Europa:
24.11.2006
Polska:
15.12.2006
Producent:
Harmonix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
07.11.2006
Europa:
24.11.2006
Polska:
15.12.2006

Guitar Hero II - opis gry

Guitar Hero to druga odsłona gry muzycznej stworzona przez  studio Harmonix, twórców takich nietuzinkowych produkcji jak Amplitude oraz Frequency. Tytuł ukazał się na PS2 oraz Xboksa 360 i podobnie jak poprzednia część pozwolił sterować grą za pomocą specjalnego kontrolera - plastikowej gitary. 

Na gryfie plastikowej gitary do naszej dyspozycji oddano pięć kolorowych przycisków (ułożenie palców imituje chwyty), które wciskamy w odpowiednim momencie w rytm muzyki, ale w tym samym czasie musimy także wdusić przycisk dół/góra na środku gitary imitujący struny. Jeśli dobrze trafiamy w symbole  idealnie odgrywając nuty napełniamy specjalny wskaźnik Star Power. Gdy w odpowiednim momencie przechylimy gitarę do pionu jak gwiazda rocka mamy szansę wykonać rockowy popis i zbieramy jeszcze więcej punktów. Te możemy też zwiększyć wprawiając struny w drgania za pomocą specjalnej wajchy. 
 
W drugiej części gry Harmonix zaoferowało głównie podkręcenie jakości serii – wprowadzono ulepszenia do systemu HOPO (hammer-on/pull-off), a także dodano małą modyfikację do mechaniki akordów, dając możliwość grania 3-przyciskowych chwytów. Świetnym krokiem jest też wprowadzenia nowego trybu – Practice Mode - który pozwala na przećwiczenie poszczególnych fragmentów utworu przy różnej szybkości odtwarzania. Zmianom uległ również tryb multiplayer, w którym rozwinięto tryb Face-off, dając nam świetny i kompetentny tryb Pro Face-off, w którym dwoje graczy odgrywa cały utwór jednocześnie, zamiast pojedynczych fragmentów na zmianę. Innym, nowym trybem multi jest co-op - o tyle ciekawy, że jeden z graczy gra podstawową ścieżkę, a drugi ma do wyboru gitarę prowadzącą albo basową. Głównym trybem po raz kolejny jest kariera, w której wybieramy postać, dołączamy do zespołu, zdobywamy sponsorów (prawdziwe marki takie jak Gibson czy Emie Ball) i ruszamy w trasę koncertową. 
 
Ścieżka dźwiękowa również poczyniła krok do przodu, prezentując bardziej rozbudowaną listę utworów, tym razem częściowo już z oryginalnymi nagraniami. Najbardziej znamiennym punktem całej ścieżki pozostanie utwór z bonusowej listy – „Jordan” - wykonany przez Bucketheada , tajemniczego, ale zarazem genialnego i charyzmatycznego gitarzystę. To ten utwór został pierwszą kultową ikoną serii.  Łącznie w grze znalazło się 55 utworów w tym takich kultowych kapel jak KISS, Alice in Chains, Rolling Stones, Guns N’ Roses, Aerosmith, Megadeath, Nirvana czy Black Sabbath. Gra była pierwszą odsłoną serii, która znalazła się na ówczesnych konsolach nowej generacji, konkretnie Xboksie 360. Ta wersja otrzymała własny kontroler, który był repliką gitary Gibson X-Plorer, lecz nadal był to przewodowy sprzęt. Xbox Live pozwoliło na wprowadzenia sieciowych rankingów, które pozwalały na porównywania swoich wyników z graczami z całego świata.

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper