Beat Saber

Beat Saber

9,0
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0
PS4 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hyperbolic Magnetism
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
01.05.2018
Europa:
01.05.2018
Producent:
Hyperbolic Magnetism
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
01.05.2018
Europa:
01.05.2018

Beat Saber - opis gry

Beat Saber to gra muzyczna wyprodukowana i wydana przez studio Hyperbolic Magnetism. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. Do działania wymagał on posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Beat Saber to jedna z pierwszych gier muzycznych stworzonych z myślą o VR. Produkcja Hyperbolic Magnetism pod względem rozgrywki przywodzi na myśl ‘tradycyjne’ gry muzyczne. Przed naszymi oczami widnieje tor, po którym suną bloki w dwóch kolorach, niebieskim i czerwonym. W dłoniach zaś trzymamy dwie ‘szable’ (przypominające trochę miecze świetlne z Gwiezdnych Wojen) o tych samych barwach. Robiąc użytek z funkcji kontrolerów ruchowych (te są wymagane), naszym zadaniem jest ciąć bloki szablami, przy czym pamiętać należy, że blok może przeciąć tylko szabla o tym samym kolorze. Na tym jednak bynajmniej nie koniec. Po pierwsze, na blokach znajdują się również strzałki, które informują nas, w jakim kierunku wykonać cięcie. Po drugie, na torze pojawiają się także przeszkody, które ograniczają widoczność, albo miny, które należy przepuścić.

W Beat Saber ważne jest nabijanie punktów, lecz w odróżnieniu od innych gier muzycznych/rytmicznych timing nie ma znaczenia - liczy się tylko to, czy przetniemy blok i precyzja cięcia (najbardziej premiowane są cięcia przez środek). Jeśli dobrze nam idzie, nabijamy także mnożnik pozwalający skasować większą liczbę punktów. 

Gra nie oferuje zbyt wiele, jeśli chodzi o warianty rozgrywki. Na premierę dostępnych było tylko dziesięć utworów reprezentujących popularne gatunki, takie jak techno czy rap. Każdy kawałek można jednak ogrywać na czterech stopniach trudności. Developer zapowiedział również dodawanie nowych utworów w przyszłości i implementację edytora plansz. 

Wideo - Beat Saber

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper