Risen 2: Mroczne Wody

Risen 2: Mroczne Wody

Ocena wg platformy:

PC 7.4
PS3 7.0
X360 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
32 godzin
Premiery
Świat:
31.07.2012
Europa:
03.08.2012
Polska:
10.08.2012
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
32 godzin
Premiery
Świat:
31.07.2012
Europa:
03.08.2012
Polska:
10.08.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Risen 2: Dark Waters (PS3)
7.0
Recenzja: Risen 2: Dark Waters (PS3)

Risen 2: Mroczne Wody - opis gry

Po stworzeniu wątpliwej jakości trzeciej części serii Gothic Piranha Bytes postanowiło spróbować sił w produkcji zupełnie nowego IP. W 2009 roku powstała pierwsza część Risen, która pojawiła się wyłącznie na X360. Gra była niestety bardzo słabo zoptymalizowana na konsoli. Piranha Bytes poprawiło się trzy lata później, wydając na PS3 i X360 sequel tej pozycji o podtytule Mroczne Wody.

Niestety "lepiej" nie znaczy w tym przypadku bardzo dobrze. Konwersja Risen 2 z PC, wykonana przez Wizarbox, nadal cierpiała na nie do końca stabilny framerate, zawodną detekcję kolizji i duży pop-in obiektów. Całość działała mimo wszystko znacznie sprawniej niż część pierwsza.

W Mrocznych Wodach deweloperzy podjęli temat pirackiej wyprawy głównego bohatera części pierwszej. Tym razem musiał on stawić czoła niebezpieczeństwu nadciągającego z oceanu. Konkretnie złej morskiej bogini. Rozgrywkę prowadzimy na archipelagu tropikalnych wysp, między którymi przemieszczamy się wybierając interesujący skrawek lądu z mapy (w grze – co może dziwić - brakuje grywalnych sekwencji żeglugi). Walka przebiega w czasie rzeczywistym - tym razem do opcji potyczek z użyciem broni białej doszła możliwość strzelania z pistoletów i muszkietów.

Risen 2 nie ustrzegł się dosyć poważnych błędów w game-designie. Rozwój bezimiennego nadal jest toporny i szczególnie na początku może nudzić mniej cierpliwych graczy. Główny bohater uczy się umiejętności specjalnych u trenerów, ale ci wymagają za swe usługi dużych ilości złota. Skutkuje to koniecznością żmudnych poszukiwań pieniędzy, szczególnie na początku przygody.

Gra oferuje prostą fabułę, ale za to wyróżnia się zabawnymi dialogami przetłumaczonymi na język polski, z mnóstwem rubasznych i wulgarnych motywów. Risen 2 to jedna z niewielu gier, które podjęły na poważnie tematykę kojarzącą się z karaibskim piractwem i właśnie w podjęciu oryginalnego tematu tkwi atrakcyjność gry Piranha Bytes.

Wideo - Risen 2: Mroczne Wody

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper