Might & Magic X: Legacy

Might & Magic X: Legacy

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.01.2014
Europa:
23.01.2014
Polska:
23.01.2014
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.01.2014
Europa:
23.01.2014
Polska:
23.01.2014

Might & Magic X: Legacy - opis gry

Might & Magic X: Legacy to gra RPG wyprodukowana przez Limbic Entertainment i wydana przez Ubisoft na komputerach z systemami Windows i OS X. Była to dziesiąta odsłona hołubionej serii M&M. W zamyśle twórców miała ona czerpać inspiracje z pierwszych pięciu części, najbardziej cenionych przez graczy.

Akcja gry dzieje się w świecie Ashan, który fani serii mogli odwiedzić w szóstej odsłonie serii. Tym razem jednak odwiedzamy inne jego rejony. Fabularnie “dziesiątka” rozgrywa się na kilka lat przed M&MVI. Kolonia Agyn chce dokonać secesji i odłączyć się od imperium. My wcielamy się w grupkę bohaterów, których zadaniem jest spełnić ostatnią wolę swojego mentora - mianowicie dostarczyć jego prochy do świątyni w rodzinnym mieście. Oczywiście będzie to tylko prolog do znacznie poważniejszych wydarzeń.

Rozgrywkę zaczynamy od stworzenia własnej czteroosobowej ekipy, decydując o rasie, wyglądzie i profesji (do wyboru są trzy: might, magic i trzecia klasa łącząca cechy obu poprzednich). Dziesiąta odsłona Might & Magic czerpie rozwiązania z kultowych poprzedników. Jest to dla przykładu system umiejętności, które dzielą się na cztery rodzaje (broń, zbroja, magia, inne) i posiadają różne stopnie zaawansowania.

System walki jest turowy, a w trakcie pojedynków poruszamy się po polach, od czego zależy zasięg naszych ataków. W grze pojawia się patent z towarzyszami podróży, którzy mogą przyłączyć się do naszej drużyny. Maksymalnie zabrać da się dwóch. Wprawdzie nie uczestniczą oni w pojedynkach , ale ich obecność wpływa pozytywnie na podstawową czwórkę. Dla przykładu usprawniają siłę ataków lub zwiększają ilość przyznawanego doświadczenia.

Oprócz modyfikacji patentów znanych z poprzednich gier “dziesiątka” oferuje również zupełnie nowe rzeczy. Jest to chociażby bestiariusz, sekcja z informacjami o świecie gry, przedmioty specjalnego typu dające różne ciekawe (czyt. pozytywne efekty) oraz zmiany w interfejsie pozwalające łatwiej zarządzać ekipą.

Co warto dodać, gra rozprowadzana była z narzędziami pozwalającymi graczom tworzyć własne mody.

Wideo - Might & Magic X: Legacy

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper