Earth Defense Force 4.1 Wing Diver The Shooter

Earth Defense Force 4.1 Wing Diver The Shooter

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sandlot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2017
Producent:
Sandlot
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2017

Earth Defense Force 4.1 Wing Diver The Shooter - opis gry

Earth Defense Force 4.1 Wing Diver The Shooter to strzelanina wyprodukowana przez studio Sandlot i wydana przez D3 Publisher. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, gdzie dostępny był tylko w cyfrowej dystrybucji, i na PC.

Wing Diver The Shooter to spin-off głównej serii Earth Defense Force, a konkretnie Earth Defense Force 4.1. Na tle pozostałych części cyklu, które były tradycyjnymi strzelaninami tpp, gra wyróżnia się perspektywą - mamy tu do czynienia ze strzelanką przywodzącą na myśl klasyczne scrollowane shootery (shmupy). Akcja rozgrywa się kilka miesięcy po inwazji Ravagerów. Ludzkość skonstruowała nowe jednostki latające, które umożliwiają skuteczniejszą walkę z nimi. Oddział tak zwanych Wing Diverów musi więc odeprzeć nieprzyjaciela.

Jak wspomniano, pod względem rozgrywki produkcja Sandlot to dość standardowa scrollowana strzelanka, czyli shmup, przypominająca gry takie jak seria R-Type tudzież Gradius. Twórcy przygotowali kampanię składającą się z sześciu poziomów (plus bonusowe plansze), które możemy ogrywać na kilku stopniach trudności. Podczas zmagań ważną rolę odgrywa towarzyszący nam wskaźnik energii. Po każdym wystrzelonym pocisku jej ilość zostaje zredukowana, po czym należy odczekać chwilę, by ponownie się zregenerowała. Brak energii oznacza, że będziemy poruszać się wolniej i nie będziemy mogli atakować. Na uwagę zasługuje także boost dający gwałtowne, krótkotrwałe przyspieszenie, dzięki któremu możemy skutecznie unikać atak nieprzyjaciół oraz kilkadziesiąt rodzajów uzbrojenia.

Od czasu do czasu natknąć możemy się na tzw. Shoot-Up Time, czyli specjalne sekcje, podczas których ekran zapełniają rzesze przeciwników. Wzorem innych shmupów pokonani wrogowie pozostawiają po sobie dopałki, a pewna liczba punktów zasila nam konto. Pod koniec misji jesteśmy zaś oceniani w zależności od tego, jak sprawnie nam poszło. Najlepsze wyniki trafiają do sieciowych rankingów.

Wideo - Earth Defense Force 4.1 Wing Diver The Shooter

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper