Reverie

Reverie

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 7.0
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rainbite
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
29.03.2018
Europa:
29.03.2018
Producent:
Rainbite
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
29.03.2018
Europa:
29.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Reverie (PS4)
7.0
Recenzja: Reverie (PS4)
PS4

Reverie - opis gry

Reverie to gra action-adventure inspirowana serią The Legend of Zelda wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Rainbite. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz Nintendo Switch.

Fabuła - Reverie

Produkcja studia Rainbite czerpie garściami z dwóch serii Nintendo. Z jednej strony (gameplay) jest to The Legend of Zelda, a konkretnie klasyczne dwuwymiarowe odsłony tego cyklu, a z drugiej Earthbound/Mother (atmosfera, klimat, styl graficzny itd.). Poza tym czerpie ona również z nowozelandzkiej kultury i historii (kraj z którego pochodzi developer), zwłaszcza z opowieści o chłopcu imieniem Maui i wielkiej rybie. Głównym bohaterem jest Tai, który przyjeżdża na wyspę Toromi, gdzie mieszkają jego dziadkowie. Na wyspie zaczynają się jednak dziać dziwne rzeczy, za co odpowiadają duchy czterech walczących ze sobą chłopaków z przeszłości. Na barki Taia spada zadanie powstrzymania braci.

Rozgrywka - Reverie

Struktura gry, jak wspomniano, przywodzi na myśl serię The Legend of Zelda. Zasadniczo rzecz biorąc nasze zadanie polega na zaliczeniu pięciu dungeonów wypełnionych pułapkami, nieprzyjaciółmi wszelkiej maści i łamigłówkami. Pomiędzy wizytami dungeonach eksplorujemy także wspomnianą wyspę Tai. Na naszej drodze napotkać możemy NPC-ów zlecających nam zadania do wykonania. Zaliczenie niektórych z nich jest obowiązkowe, jeśli chcemy ruszyć z głównym wątkiem. Innymi słowy, struktura Reverie jest liniowa.

Każdy kolejny dungeon stanowi większe wyzwanie, przy czym warto jednak dodać, że stopień trudności generalnie sam w sobie nie jest zbyt wysoki. Na końcu lochu czyha z kolei boss, którego musimy zatłuc, by móc kontynuować zmagania. Wraz z postępami Tai otrzymuje nowe narzędzia pozwalające mierzyć się z coraz bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Wideo - Reverie

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper