Trigger Witch

Trigger Witch

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.5
XSX|S -
NS -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rainbite
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2021
Europa:
28.07.2021
Producent:
Rainbite
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2021
Europa:
28.07.2021

Trigger Witch - opis gry

Trigger Witch to strzelanina w konwencji twin-stick shootera w estetyce 16-bitowej wyprodukowana przez studio Rainbite i wydana przez Eastasiasoft. Tytuł ukazał się na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Trigger Witch

Produkcja studia Rainbite nie stawia dużego nacisku na fabułę. Ta ma tu charakter dość pretekstowy. Główną bohaterką jest Colette, która na początku opowieści aspiruje do bycia wiedźmą. Gdy udaje jej się zaliczyć wszystkie testy (dla grającego będące tutorialem), wstępuje do organizacji zwanej The Clip chroniącej kraj przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Historia nabiera rozpędu, gdy przez portal między wymiarami do świata Colette przedostaje się tajemniczy Człowiek w Czerni (Man in Black).

Rozgrywka - Trigger Witch

Trigger Witch to połączenie strzelaniny w konwencji twin-stick shootera z action-RPG. Na pierwszy rzut oka gra przypomina klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Twórcy oddali do naszej dyspozycji mapę ze zróżnicowanymi biomami i lokacjami, pomiędzy którymi można się w miarę swobodnie poruszać (choć istnieje zalecana kolejność). Cel podróży oznaczony jest zawsze czerwonym krzyżykiem, a nieznane regiony spowija mgła.

Poszczególne lokacje najeżone są oczywiście przeszkadzajkami. Na podorędziu Colette znajdują się różne rodzaje broni palnej (każdy ma swoje właściwości) pozwalające poradzić sobie z problemami. Na początku bohaterka dysponuje zaledwie skromnym pistoletem, lecz z czasem jej arsenał pęcznieje: pojawia się między innymi karabin maszynowy, granatnik i nie tylko.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie klejnoty. Te pełnią w świecie Trigger Witch funkcję waluty, dzięki której możemy nabywać nowe bronie i usprawniać parametry postaci, podnosząc tym samym jej potencjał bojowy. Wraz z postępami natknąć możemy się także na części usprawniające działania giwer.

Na marginesie warto wspomnieć, że gra posiada ustawienia dla młodszych lub osób nielubiących przemocy. Z pokonanych przeciwników tryska wówczas nie krew, tylko konfetti.

Wideo - Trigger Witch

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper