Planet Alpha

Planet Alpha

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 7.0
PS4 8.0
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Planet Alpha
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
04.09.2018
Europa:
04.09.2018
Producent:
Planet Alpha
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
04.09.2018
Europa:
04.09.2018

Planet Alpha - opis gry

Planet Alpha to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio o tej samej nazwie i wydana przez Team17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Planet Alpha

Grę cechuje (bardzo) minimalistyczna narracja. Akcja rozgrywa się na tytułowej tajemniczej planecie pełnej fantastycznej flory i fauny, a my wchodzimy w buty kosmonauty, który na nią trafia. Na samym początku nie znamy odpowiedzi na najprostsze pytania: kim jest nasza postać, dlaczego się na nim znalazła co to za planeta i co się na niej stało. Odpowiedzi musimy znaleźć podczas rozgrywki.

Rozgrywka - Planet Alpha

Planet Alpha to dość standardowy dwuwymiarowy puzzle platformer, jeśli chodzi o rozgrywkę. Nasz podopieczny odwiedza różne zakamarki planety: katakumby, bujne dżungle, wielkie struktury czy wyspy unoszące się w powietrzu. Kosmonauta ma stosunkowo skromne możliwości: potrafi biegać, skakać, wspinać się, przesuwać niektóre obiekty i niespecjalnie może się bronić przed rozlicznymi niebezpieczeństwami, dlatego w razie napotkania jakiegoś przeciwnika należy się przed nim schować lub załatwić go sposobem, korzystając z elementów otoczenia. Na uwagę jednak zwłaszcza jedna zdolność, mianowicie możliwość swobodnego przełączania się między porami dnia. Możemy to uczynić po zwykłym wciśnięciu przycisku. W ten sposób odwiedzane lokacje ulegają zmianom (czasami znaczącym), a my zyskujemy sposoby, by poradzić sobie z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. Dla przykładu niektóre rośliny rozkwitają za dnia, co można wykorzystać, aby przedostać się do normalnie niedostępnych miejsc. Niektóre miejscówki wprowadzają też patenty urozmaicające formułę rozgrywki, jak niższa grawitacja.

Struktura gry, warto dodać, jest liniowa. Podczas rozgrywki nie mamy do czynienia z żadnym graficznym interfejsem przesłaniającym część ekranu. 

Wideo - Planet Alpha

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper