Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

7,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.5
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Outright Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
20.07.2018
Producent:
Outright Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.07.2018
Europa:
20.07.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Adventure Time: Pirates of the Enchiridion (PS4)
7.0
Recenzja: Adventure Time: Pirates of the Enchiridion (PS4)
NS PC PS4 XONE

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion - opis gry

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Outright Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Pirates of the Enchiridion to kolejna gra, która powstała na bazie Adventure Time, popularnego serialu animowanego emitowanego w stacji Cartoon Network. Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie Ooo (Land of Ooo), która została zalana przez wodę po roztopieniu się Lodowego Królestwa, przez co poszczególne jego regiony zostały odcięte od świata zewnętrznego. W tej sytuacji główni bohaterowie, Finn i jego żółty pies Jake (w grze pojawiają się także inni bohaterowie kreskówki, klecą własną łajbę i ruszają na miejsce, by zbadać sprawę.

Produkcja Outright Games przypomina pod pewnymi względami The Legend of Zelda: Wind Waker. Jedno z tych podobieństw to chociażby otwarty świat, który możemy przemierzać łodzią, i porozmieszczane na morzu rozliczne wysepki odwiedzane przez nas celem odnalezienia wskazówek umożliwiających rozwiązanie zagadki potopu. Poza głównym wątkiem dostępnych jest też dużo pobocznych questów, choć są one zaprojektowane według zasady “przynieś-podaj”.

Gra posiada turowy system walki przypominający klasyczne japońskie RPG. Podczas starć możemy korzystać z różnych umiejętności, choć te lepsze wymagają uprzedniego nabicia specjalnego wskaźnika, co czynimy używając zwykłych ataków. Wraz z postępami mamy możliwość rozwijania podopiecznych. W tym kontekście warto wspomnieć, że Jake dysponuje zdolnościami transformacji, które mogą się przydać podczas eksplorowania świata. Przykładowo jest w stanie przemienić się w skuter lub zwiększyć swoje gabaryty, dzięki czemu może się dostać do miejsc będących normalnie poza jego zasięgiem.

Wideo - Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper