GetsuFumaDen: Undying Moon

GetsuFumaDen: Undying Moon

9,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.3
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
13.05.2021
Europa:
13.05.2021
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
13.05.2021
Europa:
13.05.2021

GetsuFumaDen: Undying Moon - opis gry

GetsuFumaDen: Undying Moon to dwuwymiarowa gra akcji z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access, a później trafił też na Nintendo Switch. Undying Moon to sequel gry wydanej pierwotnie w latach 80. na NES-a/Famicoma (tylko w Japonii).

Fabuła - GetsuFumaDen: Undying Moon

Założenia fabularne produkcji Konami nie są skompikowane. Gra pozwala nam się wcielić w członka klanu Getsu, którego zadaniem jest powstrzymać inwazję demonów zagrażającej w perspektywie całemu światu. Główny bohater działa też jednak z osobistych pobudek: chce on mianowicie odnaleźć swojego zaginionego w tajemniczych okolicznościach brata.

Rozgrywka - GetsuFumaDen: Undying Moon

GetsuFumaDen to dwuwymiarowa gra akcji z elementami roguelike. Podczas zmagań nasz podopieczny może korzystać z najróżniejszych rodzajów oręża: mieczy, włóczni, maczug, łuków, bomb, shurikenów etc. Maksymalnie na podorędziu może mieć dwie bronie do walki w zwarciu i dwie mogące razić nieprzyjaciół z większych odległości. Oręż, warto dodać, różni się parametrami i można go z czasem ulepszać (odblokowując nowe elementy na drzewku rozwoju).

Ważną częścią gameplayu są również wspomniane elementy roguelike. W razie śmierci jesteśmy zmuszeni rozpoczynać od nowa. Tracimy wówczas większość ‘dobytku’, ale nie wszystko dzięki czemu ponowne próby zwiększają szanse na pomyśle uporanie się z trudnościami. Wraz z postępami ciułamy punkty, które następnie można zainwestować w parametry podopiecznego, a także zdobywamy specjalne techniki przydające się nie tylko do walki, ale też przy innych okazjach (pozwalają np. rozpocząć planszę z większą liczbą leczniczych mikstur bądź złota). 

GetsuFumaDen: Undying Moon czerpie garściami z japońskiej kultury. Przykładem tego jest styl graficzny, inspirowany jest sztuką ukiyo-e, oraz rozbudowany bestiariusz, na który składają się potwory i istoty znane z mitów i legend. 

Wideo - GetsuFumaDen: Undying Moon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper