Past Cure

Past Cure

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 7.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Phantom 8
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
23.02.2018
Europa:
23.02.2018
Producent:
Phantom 8
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
23.02.2018
Europa:
23.02.2018

Past Cure - opis gry

Past Cure to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana i wydana przez niezależnie niemieckie studio Phantom 8. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Past Cure to, według założeń twórców, thriller psychologiczny. Główny bohater gry to Ian, wcześniej elitarny żołnierz, który przez trzy ostatnie lata swojego życia przeszedł nie lada gehennę. Jego dawni towarzysze przeprowadzali na nim bowiem eksperymenty. W ich wyniku zyskał on niezwykłe moce związane z telekinezą, ale z drugiej strony nadwątlone zostało jego zdrowie psychiczne, czego przejawem są powracające koszmary. Teraz, gdy Ian opanował już jakoś swoje moce (z czym na początku miał problem), a z koszmarami pozwalają mu się uporać niebieskie pigułki, postanawia on dowiedzieć się prawdy o tym, co go spotkało.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja studia Phantom 8 inspiruje się filmowymi strzelaninami TPP, takimi jak seria Uncharted czy Max Payne. Lwia część rozgrywki wygląda podobnie jak właśnie w tych grach, przy czym oferuje ona też inne atrakcje. Przede wszystkim nasz podopieczny potrafi korzystać ze swoich cudownych mocy. Konkretnie rzecz biorąc są dwie: zdolność opuszczenia swego ciała (co przydaje się przy wyłączaniu kamer i przełączaniu przycisków) i spowalnianie czasu. Telekinetycznych mocy nie da się jednak używać bez ograniczeń - reguluje to specjalny wskaźnik (jego zużycie nie wiąże się jednak z żadnymi szczególnymi konsekwencjami).

Poza strzelaniem do bandziorów grę urozmaicają sekcje rodem z horroru, podczas których Ian zmaga się ze swoimi koszmarami, oraz śledztwa polegające na eksploracji odwiedzanych miejscówek. Od czasu do czasu zdarza się też walka z bossem.

Past Cure otrzymywało bardzo niskie noty.

Wideo - Past Cure

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper