Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Resident Evil: The Umbrella Chronicles

7,4
39 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
30.11.2007
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
30.11.2007

Resident Evil: The Umbrella Chronicles - opis gry

Resident Evil: The Umbrella Chronicles to gra akcji z gatunku rail-shooter (strzelanina na szynach) wydana na konsolę Nintendo Wii w listopadzie 2007 roku. Za grę odpowiada Capcom, które współtworzyło ją wraz z innym japońskim deweloperem - Cavia. Jako platformę docelową wybrano Wii z uwagi na kontroler Wiilot, który świetnie sprawdza się w tego typu produkcjach. W 2012 ukazała się natomiast edycja HD na konsolę PS3, wykorzystująca kontroler PS move.

Jak sugeruje sam tytuł, The Umbrella Chronicles to nic innego jak kronikarskie streszczenie fabuły serii. „Kroniki Umbrellli” obejmują wydarzenia od Resident Evil 0 do Resident Evil 3: Nemesis, zamykając ten fragment historii nowym epizodem mającym miejsce w Rosji. Co należy zaznaczyć, to obecność w grze ukrytych scenariuszy, dzięki którym gracze mogą po raz pierwszy zobaczyć wydarzenia, jakich nie doświadczyli w oryginalnych tytułach, jak np. okoliczności ucieczki rannej Ady Wong z Raccoon City. Jednak aby je odblokować, należy spełnić określone warunki w trakcie przechodzenia gry. Narratorem w czasie naszej przygody jest główny antagonista w serii, Albert Wesker.

 

Resident Evil: The Umbrella Chronicles jest strzelaniną na szynach, w której postać porusza się z góry wytyczonym szlakiem, a zadaniem gracza jest strzelać do wszystkiego, co się rusza. Oprócz standardowego mięsa armatniego, twórcy zadbali o liczne walki z bossami, z których większość opatrzona jest prostymi sekwencjami Quck Time Events. Oprócz tego, zadaniem gracza jest niszczyć przedmioty, w których poukrywano amunicję, rośliny lecznicze czy dokumenty korporacji Umbrella. Rozbudowana sekcja bonusowa oraz liczne sekrety zachęcają do masterowania wyników i wielokrotnego przechodzenia produkcji. Wiilot (a także PS Move) bardzo dobrze sprawdza się w roli kontrolera, pozwalając na oddawanie precyzyjnych i szybkich strzałów.

 

Jak na możliwości konsoli Nintendo, The Umbrella Chronicles prezentuje się przyzwoicie. W grze dominuje ciemna kolorystyka, co dobrze koresponduje z klimatem poszczególnych części, które RE na Wii streszcza. Ścieżka dźwiękowa autorstwa Jun Fukudy i Masafumi Takady pełna jest nowych aranżacji utworów znanych z oryginałów, jak również zupełnie nowych kawałków.

Wideo - Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper