House of the Dead: Overkill

House of the Dead: Overkill

7,7
34 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Headstrong Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.02.2009
Europa:
13.02.2009
Polska:
20.02.2009
Producent:
Headstrong Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
10.02.2009
Europa:
13.02.2009
Polska:
20.02.2009

House of the Dead: Overkill - opis gry

The House of the Dead: Overkill jest pierwszoosobową strzelaniną "na szynach", która została wydana na Nintendo Wii w 2009 roku. Produkcja stanowi swego rodzaju prequel dla poprzednich odsłon serii i w pewien sposób zrywa z wypracowaną przez nie stylistyką.

The House of the Dead: Overkill przywodzi na myśl filmy Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino, epatując groteskową przemocą i scenami wyjętymi żywcem z amerykańskich horrorów klasy B. Akcja tej produkcji rozgrywa się w 1991 roku, a gracze wcielają się tu w rolę Agenta Specjalnego G, świeżaka, który zostaje wysłany do Luizjany w celu rozprawienia się z szefem tamtejszego, przestępczego światka - Papą Ceasarem - który zaczął kombinować z mutogenną substancją. Na miejscu poznaje detektywa Isaaca Washingtona i waz z nim stara się rozwiązać tę patową sytuację.

 

Gra została podzielona na odcinki, a każdy z nich jest zapowiadany za pośrednictwem specjalnie przygotowanego "zwiastuna". Rozgrywka polega przede wszystkim na eliminowaniu hord przeciwników i podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii, gracze mogą kontrolować jedynie celownik, nie mając wpływu na ruchy postaci. Tym razem jednak możliwe jest również przesuwanie kamery, dzięki czemu można m.in. uzyskać dostęp do przedmiotów poukrywanych w odwiedzanych przez nas lokacjach. Przeciwników możemy eliminować za pośrednictwem zróżnicowanego arsenału - przed rozpoczęciem każdego z rozdziałów wybieramy dwa rodzaje broni, z których skorzystamy w trakcie zabawy.

 

Na naszej drodze stają nie tylko standardowe mutanty, lecz również bossowie, których pokonanie wymaga znalezienia ich słabych punktów oraz użycia znacznie większej ilości amunicji. W grze pojawił się system oceniania naszych poczynań, który przyznaje nam określoną ilość punktów za styl, w jakim pozbawimy przeciwnika życia - punktowane są nie tylko strzały w głowę, lecz również efektowne kombinacje (zabicie kilku oponentów w krótkim czasie). Te możemy spożytkować na zakup nowego oręża lub ulepszeń do posiadanych przez nas pukawek. Overkill oferuje także opcję spowolnienia czasu oraz tryb Evil Eye, pozwalający na odszukanie elementów otoczenia wyzwalających reakcję łańcuchową.

 

Grę można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie znajomego.

Wideo - House of the Dead: Overkill

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper