Dead Space: Extraction

Dead Space: Extraction

7,4
91 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
Wii 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.2009
Europa:
25.09.2009
Polska:
02.10.2009
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.2009
Europa:
25.09.2009
Polska:
02.10.2009

Dead Space: Extraction - opis gry

Dead Space: Extraction to gra akcji z gatunku rail-shooter (strzelanina na szynach) wydana na PlayStation 3 wraz z Dead Space 2 w styczniu 2011 roku. Extraction pojawiło się wcześniej na konsoli Wii, a wersja na sprzęt Sony jest podrasowaną wizualnie konwersją. Twórcami Ekstrakcji są ojcowie oryginału, studio Visceral Games, które funkcjonowało wcześniej pod nazwą EA Redwood Shores.

Akcja gry ma miejsce przed wydarzeniami z oryginalnego Dead Space’a, zatem fabuła Extraction opowiada o wydarzeniach, które doprowadziły do upadku statku USG Ishimura. Przygodę rozpoczynamy na terenie kolonii Aegis VII, gdzie wydobyto tajemniczy Znak. Niedługo potem mieszkańcy miejscowej kolonii zaczynają mutować, przeistaczając się w śmiertelnie niebezpieczne Nekromorfy. Walkę o przetrwanie stoczymy w skórze czterech postaci. Sam Caldwell to inżynier na Aegis VII, którego wezwano na pomoc przy wydobywaniu Znaku. Nathan McNeill jest emerytowanym detektywem działu ochrony, Gabriel Weller pełni funkcję sierżant ochrony na USG Ishimura, natomiast doktor Catherine Howel jest botanistką na statku, która przetrwała atak Nekromorfów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Twórcy Dead Space: Extraction wykazali się dużą pomysłowością i mimo przynależności gry do gatunku, w którym postać porusza się z góry wytyczonym szlakiem, udało im się przemycić ducha oryginału z większością charakterystycznych cech „jedynki”. Wprawdzie gracz dalej podąża za postacią, a jego jednym zadaniem jest strzelać, jednak dzieje się to w „dead spece’owym” stylu. Walczymy więc przy pomocy narzędzi górniczych, możemy tymczasowo unieruchamiać przeciwników za pomocą stazy, przesuwać przedmioty kinezą, jak również wykonywać misje w zerowej grawitacji. Visceral Games dodało także możliwość hackowania drzwi w postaci mini-gierki oraz tryb z wyzwaniami, w których możemy się sprawdzić po zakończeniu kampanii. Warto zaznaczyć, że Extraction można przechodzić we współpracy z drugim graczem. Tytuł wykorzystuje z powodzeniem możliwości, jakie dają kontrolery ruchu (PS Move na PS3  i Wiilot na Wii). 

 

Oprawa graficzna robi duże wrażenie na Wii, a na PlayStation 3, dzięki zwiększonej rozdzielczości, prezentuje się przyzwoicie. Efekty dźwiękowe nie ustępują tym z pierwszej odsłony, podobnie jak soundtrack Jasona Graves’a. Extraction doczekało się również obsługi trofeów.

Wideo - Dead Space: Extraction

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper