The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

7,6
44 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2011
Europa:
28.10.2011
Polska:
28.10.2011
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2011
Europa:
28.10.2011
Polska:
28.10.2011

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut - opis gry

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut to gra akcji z gatunku rail-shooter (strzelanina na szynach) wydana na PlayStation 3 w listopadzie 2011 roku. Overkill pojawiło się wcześniej na konsoli Wii, a wersja na sprzęt Sony jest podrasowaną wizualnie konwersją. Twórcami Extended Cut są ojcowie oryginału, studio Headstrong Games, a grę wydała Sega.

Akcja gry ma miejsce przed wydarzeniami ze starszych odsłon The House of the Dead, zatem fabuła Overkill opowiada o tym, co doprowadziło do wybuchu epidemii zombie. Historia utrzymana jest w stylu grindhouse’owych obrazów Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza, takich jak „Planet Terror” czy „Od zmierzchu do świtu”. Głównymi bohaterami gry są dwaj detektywi, Agent G i Isaac Washington, którzy muszą powstrzymać króla zbrodni, Papę Cesara. Przestępca wykorzystał tajemniczą formułę, aby zmienić mieszkańców małego amerykańskiego miasteczka w zmutowane kreatury. W wersji na PlayStation 3 dodano dwa epizody, „Naked Terror” i „Creeping Flesh”, których bohaterkami są dwie striptizerki: Varla Guns oraz głupiutka Candi Stryper.

 

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut to „shooter na szynach”, w którym postać porusza się z góry wytyczonym szlakiem, a zadaniem gracza jest strzelać do wszystkiego, co się rusza. Oprócz standardowego mięsa armatniego, twórcy zadbali o liczne walki z bossami, z których każda opatrzona jest prostymi sekwencjami Quick Time Events. Oprócz tego, zadaniem gracza jest niszczyć przedmioty, w których poukrywano amunicję, apteczki czy winylowe płyty. Overkill opatrzone zostało rozbudowaną sekcją bonusową, zachęcają do masterowania wyników i wielokrotnego przechodzenia gry. Grę stworzono z myślą o kontrolerze PS Move, który jest zdecydowanie najwygodniejszy i najbardziej precyzyjny, jednak posiadanie Move’a nie jest obligatoryjne. Deweloper umożliwił sterowanie za pomocą zwykłego pada do PS3, który w praniu również sprawdza się nieźle, choć celowanie w porównaniu do PS Move jest trudniejsze.

 

Jako gra tworzona najpierw na Nintendo Wii, na PlayStation 3 Overkill graficznie nie zachwyca. Twórcy podbili rozdzielczość, dodali także możliwość wyświetlania obrazu w 3D. Dubbing wykonano bardzo dobrze, w pamięć zapada szczególnie przeklinający na prawo i lewo agent Washington. Utwory wykorzystane w grze mogłyby z powodzeniem posłużyć jako ilustracja muzyczna do kolejnego filmu Tarantino.

Wideo - The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper