Resident Evil: The Darkside Chronicles

Resident Evil: The Darkside Chronicles

7,6
38 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
27.11.2009
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
27.11.2009

Resident Evil: The Darkside Chronicles - opis gry

Resident Evil: The Darkside Chronicles to gra akcji z gatunku rail-shooter wydana na konsolę Nintendo Wii w 2009 roku. Za grę odpowiada Capcom, które współtworzyło ją wraz z innym japońskim deweloperem - Cavia. The Darkside Chronicles jest sequelem wydane dwa lata wcześniej na Wii The Umbrella Chronicles. W 2012 roku pojawiła się też edycja HD na konsolę Playstation 3.

Jak wskazuje sam tytuł, The Darkside Chronicles jest, jak wskazuje tytuł, kronikarskim streszczeniem fabuły serii. Narratorem w czasie naszej przygody jest znany z RE 2 i RE 4 Leon Kennedy. Akcja gry rozpoczyna się w 2002 roku gdzie w Ameryce Południowej. Leon wraz ze swoim partnerem, Jackiem Krauserem, poszukują Javiera Hidalgo, byłego barona narkotykowego, którego podejrzewa się o interesy z korporacją Umbrella. Misja agentów nazywa się „Operation Javier” i stanowi narracyjną klamrę, która spina historie zawarte w Resident Evil 2 i Code Veronica X, które to The Darkside Chronicles streszcza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Resident Evil: The Darkside Chronicles jest strzelaniną na szynach, w którym postać porusza się z góry wytyczonym szlakiem, a zadaniem gracza jest eliminować pojawiających się na drodze wrogów. Oprócz standardowego mięsa armatniego, twórcy zadbali o liczne walki z bossami, z których większość opatrzona jest sekwencjami Quck Time Events. Przy okazji warto niszczyć przedmioty, w których znaleźć można amunicję, rośliny lecznicze oraz dokumenty korporacji Umbrella. Rozbudowana sekcja bonusowa oraz liczne sekrety zachęcają do masterowania wyników i wielokrotnego przechodzenia produkcji, a wyniki innych graczy pozwala śledzić internetowa tablica. W porównaniu do poprzedniej odsłony na Wii, dodano system na bieżąco dostosowujący poziom trudności do umiejętności gracza, doszlifowano także aspekt zabawy dla dwóch graczy (na ekranie widać w końcu stojącego obok partnera).

The Darside Chronicles cechuje ponadto wysoki poziom wykonania. Gra napędzana jest silnikiem MT Framework, na którym działa większość gier Capcomu, dzięki czemu oprawy wizualnej mogłyby jej pozazdrościć niektóre tytuły tworzone na mocniejsze platformy. Ścieżka dźwiękowa spod ręki dwójki kompozytorów, Shusaku Uchiyamy oraz Takeshi’ego Miury, pełna jest przearanżowanych utwórów znanych z RE 2 i Code Veronica X, jak również zupełnie nowych kawałków na czele z pięknym wokalem „Sleeping Beauty”.

Wideo - Resident Evil: The Darkside Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper