The House of the Dead 3 HD

The House of the Dead 3 HD

6,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   PS Move
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
15.02.2012
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   PS Move
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
15.02.2012

The House of the Dead 3 HD - opis gry

The House of the Dead III HD to strzelanina ‘na szynach’ wyprodukowana przez studio Wow Entertainment i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 i korzystał z kontrolera PS Move.

The House of the Dead III HD nie jest pierwszą ‘domową’ konwersją popularnej strzelanki z żywymi trupami. Wcześniej ukazały się też wersje na PC oraz pierwszego Xboxa. “Trójka” dostępna była również w ramach składanki na Wii. Wszystkie te wersje nie różnią się szczególnie między sobą.

W “trójce” akcja rozgrywa się prawie dwadzieścia lat pod wydarzeniach przedstawionych w poprzedniku, czyli w 2019 roku. W nowych warunkach widzimy, że Ziemia została spustoszona, a punktem wyjścia dla historii jest wyprawa agentów (w grze pojawiają się postacie nowe oraz znane fanom cyklu) do zrujnowanej siedziby EFI Research Facility, organizacji, która mogła być epicentrum katastrofy. Jak się prędko okaże, podejrzenia te miały potwierdzenie w faktach.

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie. Rzecz polega na eliminowaniu wszystkich pokrak, które stają nam na drodze. Względem poprzedników dodano jednak nieco usprawnień czyniących zabawę bardziej dynamiczną. I tak w HotDIII przeładowywanie jest już w pełni zautomatyzowane - gdy kończy nam się amunicja w magazynku, nasz podopieczny wymienia go natychmiast bez konieczności wycelowania poza ekran telewizora. Dalej - poziomy możemy przechodzić na różne sposoby, wybierając drogę jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. Zmianą względem poprzedniczek jest także usunięcie cywili atakowanych przez potwory. Tutaj możemy co najwyżej pomóc partnerowi jeśli sytuacja tego wymaga. Otrzymujemy za to różne bonusy, np. regenerujemy zdrowie. Nową koncepcją jest Cancel. Mamy z nim do czynienia podczas walk z bossami. Chodzi w tym o to, że musimy ostrzeliwać słaby punkt przeciwnika, co sprawia, że kurczy się specjalny pasek. Jeśli dojdzie on do zera, nieprzyjaciel zostanie ogłuszony, a my będziemy mogli zadać mu normalne obrażenia. Na uwagę zasługuje też system ocen. Otrzymujemy i za pojedyncze akcje, i na koniec planszy.

Oprócz głównego wątku dostępny jest tryb Time Attack, gdzie o stanie zdrowia naszego podopiecznego informuje licznik czasu. Na starcie otrzymujemy 45 sekund, a wraz z otrzymanymi obrażeniami odliczane są dodatkowe sekundy.

Dostępny jest też multiplayer dla dwóch osób.

Wersja na PS3 może się pochwalić nieco bardziej schludną oprawą graficzną i wsparciem kontrolera ruchu PS Move.

Wideo - The House of the Dead 3 HD

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper