Resident Evil: Dead Aim

Resident Evil: Dead Aim

6,2
34 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
13.02.2003
Europa:
09.07.2003
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
13.02.2003
Europa:
09.07.2003

Resident Evil: Dead Aim - opis gry

Resident Evil: Dead Aim to shooter wykorzystujący lightguna, który ukazał się na PlayStation 2 w 2003 roku. Za produkcję i wydanie gry odpowiadał Capcom. W Dead Aim podczas rozgrywki akcję mogliśmy obserwować z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby.

Dead Aim to czwarta część serii, którą w Japonii wydawano pod szyldem Gun Survivor (na Zachodzie poszczególne jej odsłony ukazywały się pod różnymi tytułami). Pierwsze dwie na tapetę brały Resident Evil, trzecią poświęcono Dino Crisis.

 

W przeciwieństwie do drugiego Survivora, Dead Aim opowiada zupełnie nową historię w ramach znanego uniwersum. W grze wcielamy się głównie w Bruce’a McGiverna, agenta amerykańskiego rządu, którego zadaniem jest powstrzymać niejakiego Morpheusa D. Duvala (byłego członka zespołu naukowego Umbrelli) i zdobyć próbkę śmiercionośnego wirusa T. W dalszej części pokierujemy też poczynaniami Fong Ling, agentki chińskiego. Wydarzenia rozgrywają się na pokładzie dużego statku wycieczkowego.

 

Gameplay rozwija formułę wcześniejszych Survivorów. Tym razem akcję śledzimy z dwóch perspektyw, co dzieli grę na de facto dwa różne segmenty. Pierwszy przypomina tradycyjne części serii, czyli eksplorujemy nieprzyjazne miejsca zbierając niezbędne do poczynienia postępów przedmioty i czytając dokumenty lepiej objaśniające fabułę. Walkę natomiast obserwujemy już z oczu podopiecznego. Używać możemy tradycyjnego kontrolera do PS2, a także GunCona 2 i mysz podłączaną pod USB. Do dyspozycji mamy m.in. pistolety, w tym magnum, strzelbę i karabin maszynowy. Jednakże pomimo charakteru gry amunicję trzeba oszczędzać, bo nie ma jej wcale tak dużo.

 

Resident Evil: Dead Aim zbierał noty niewiele powyżej przeciętnej i nie zapisał się szczególnie w świadomości graczy. Bruce i Fong Ling trafili jednak do Namco x Capcom, eRPeGa, w którym występowały najpopularniejsze postacie obu tytułowych firm.

Wideo - Resident Evil: Dead Aim

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper