Resident Evil Survivor

Resident Evil Survivor

6,2
83 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2000
Europa:
31.03.2000
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2000
Europa:
31.03.2000

Resident Evil Survivor - opis gry

Resident Evil Survivor to shooter wyprodukowany i wydany przez Capcom na PlayStation w 2000 roku. Survivor był spin-offem Resident Evil, który znacząco odszedł od formuły rozgrywki przedstawionej w numerowanych częściach serii. Była to także pierwsza część, w której całkowicie zrezygnowano z pre-renderowanych teł.

W Survivor akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, wcielając się w protagonistę, któremu doskwiera amnezja. Naszym zadaniem będzie wyjść z opresji w jednym kawałku i odkryć prawdę o tożsamości podopiecznego. Chronologicznie wydarzenia rozgrywają się po zniszczeniu zarażonego wirusem Raccoon City, czego świadkami byliśmy w zakończeniu części trzeciej.

 

Gra łączy cechy FPS-ów i rail shooterów, w których kładziemy przeciwników pokotem używając lightguna. Tytuł Capcomu też robi z niego użytek. W Survivor możemy poruszać się w miarę swobodnie po odwiedzanych miejscówkach, zbierając niezbędne do poczynienia postępów przedmioty i czytając dokumenty rzucające więcej światła na opowiadaną historię. W przypadku gdy do sterowania postacią używamy lightguna, należy “strzelić” poza ekran telewizora, by ruszyć w wybranym kierunku. Pod koniec danego poziomu podejmujemy decyzję, gdzie się udać, mając do wyboru dwie ścieżki. Odwiedzamy w ten sposób inne lokacje i poznajemy inne postacie, ale nie wpływamy na zakończenie. Zwiększa to żywotność, rzecz o tyle cenna, gdyż gra pęka normalnie w dość krótkim czasie.

 

Podczas eksploracji Sheena Island, gdzie toczy się akcja Survivora, często zetkniemy się przeciwnikami straszącymi już przy okazji poprzednich części. Oczywiście będą to zombie, ale także lickery, wielkie ćmy czy huntery. Postrzelamy również -- to nowość -- do egzekutorów Umbrelli i nowego Tyranta potrafiącego zmieniać formę.

 

Arsenał składa się głównie z pistoletów, które niekiedy posiadają nieograniczoną ilość amunicji. Na dalszych etapach możemy jednak też zdobyć potężniejsze bronie, które przydają się w starciach z większymi i groźniejszymi oponentami.

Wideo - Resident Evil Survivor

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper