Rayman Mini

Rayman Mini

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montpellier
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019
Producent:
Ubisoft Montpellier
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019

Rayman Mini - opis gry

Rayman Mini to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemem iOS, gdzie udostępniono go w ramach usługi Apple Arcade.

Tytuł produkcji Ubisoft dobrze oddaje istotę rzeczy. Rayman, tytułowy bohater, w wyniku działania pewnego zaklęcia zmniejsza się do rozmiarów mrówki (to samo dzieje się też z jego towarzyszami, tj. postaciami znanymi z wcześniejszych odsłon cyklu). Cel jest zatem prosty: powrócić do stanu poprzedniego. Aby go zrealizować, będzie on musiał przebyć rozmaite krainy, poszukując sposobu, by się uratować. 

Rayman Mini nie jest tradycyjną dwuwymiarową platformówką rodem z konsol czy komputerów. Grze bliżej do np. Super Mario Run czy tak zwanych endless runnerów. Tak jak w nich, nasz podopieczny porusza się przed siebie sam, choć zaznaczyć warto, iż w odróżnieniu od wspomnianego Super Mario Run możemy zmienić kierunek biegu, co przydaje się, gdy próbujemy zlokalizować ukryte pomieszczenia z bonusowymi znajdźkami.

Standardowo kierujemy poczynaniami Raymana, ale oprócz niego twórcy udostępnili też inne grywalne postacie, jak np. Barbara czy Globox. Sterowanie jest proste. Stukając palcem w lewą część telefonu wykonujemy skok, w prawą atak, dzięki któremu jesteśmy w stanie zniszczyć stojące na drodze przeszkody, z kolei jeśli przytrzymamy palec na ekranie dotykowym, nasza postać zacznie (przez chwilę) latać. 

Twórcy przygotowali łącznie czterdzieści osiem poziomów, które umiejscowiono w kilku różnych światach. Tytuł nie oferuje dodatkowych wariantów zabawy, ale jego żywotność wydłużają bonusy do odblokowania: grywalne postacie czy kostiumy.  

Wideo - Rayman Mini

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper