Hot Lava

Hot Lava

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019

Hot Lava - opis gry

Hot Lava to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Klei Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz urządzeniach przenośnych, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade.

Gra bazuje na prostych, a zarazem dość oryginalnych założeniach, nawiązując do dziecięcej, znanej tu i ówdzie zabawy, której uczestnicy wyobrażają sobie, że podłoga jest lawą i pod żadnym pozorem nie mogą jej dotknąć. Tutaj jest podobnie. Na pierwszy rzut oka produkcja studia Klei Entertainment przypomina Mirror's Edge. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a naszym zadaniem jest pokonywać tory przeszkód. Znajdują się one w różnych miejscówkach budzących nostalgiczne wspomnienia: korytarzach szkolnych, salach gimnastycznych, pokojach gościnnych, piwnicach itd. W sumie twórcy przygotowali sześć map, a każda z nich to pewna liczba pomniejszych plansz.

Nie do wszystkich leveli mamy dostęp od początku. Część należy odblokować wraz z postępami. By to uczynić, musimy gromadzić gwiazdki. Przeważnie otrzymujemy je za pobicie czasu, ale zdarzają się też innego rodzaju wyzwania, np. przejście levelu bez utraty życia.  Podobnie jest również z postaciami. Na początku odblokowany jest Hazard, ale z czasem otrzymujemy dostęp do innych, np. członków Global Action Team. 

Próbując gromadzić gwiazdki, musimy opanować szereg umiejętności. Nasz podopieczny lub podopieczna może się ślizgać, skakać, przyklejać do ścian, surfować itd. Ważne jest ponadto odnajdywanie skrótów.

W Hot Lava możemy grać sami, ale dostępny jest też tryb wieloosobowy dla maksymalnie ośmiu osób. Wersja z PC (dzięki Steam Workshop) daje ponadto możliwość konstruowania własnych poziomów i dzielenia się nimi z innymi graczami przez internet.

Wideo - Hot Lava

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper