Exit the Gungeon

Exit the Gungeon

6,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 6.5
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dodge Roll
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019
Producent:
Dodge Roll
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
19.09.2019
Europa:
19.09.2019
Polska:
19.09.2019

Recenzja redakcji

Exit the Gungeon – recenzja gry. Uciekając przed deja vu
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.0
Exit the Gungeon – recenzja gry. Uciekając przed deja vu
NS PC PS4 XONE MOBILE

Exit the Gungeon - opis gry

Exit the Gungeon to dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Dodge Roll i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się najpierw na urządzeniach przenośnych, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade, a później trafił też na komputery i konsole PS4, Xbox One i Switch.

Exit the Gungeon to spin-off popularnego Enter the Gungeon. Gra doczekała się dość poważnych zmian względem pierwowzoru. Zupełnemu przeobrażeniu uległ charakter rozgrywki. Tym razem mianowicie akcji nie śledzimy z góry, tylko z boku jak w grach run and gun w rodzaju serii Contra czy Metal Slug. Założenia fabularne są proste: po perypetiach ukazanych w poprzedniej części tytułowy “gungeon” zaczął się sypać, dlatego nasi podopieczni muszą z niego uciec. W praniu wygląda to w ten sposób, że lwią część czasu spędzamy w windach czy na innych latających platformach, które regularnie atakowane są przez tabuny nieprzyjaciół, a czasami także przez bossów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z przeciwnikami rozprawiamy się za pomocą broni palnej. Twórcy przygotowali wiele jej rodzajów - znajdziemy tu pukawki zarówno w miarę zwyczajne, jak i bardziej cudaczne, np. broń wystrzeliwująca bańki mydlane. W grze zaimplementowano ciekawe rozwiązane. Otóż nasza broń zmienia się samoistnie na którąś z tych posiadanych już w puli. Im więcej punktów nabijemy poprzez szybkie wykańczanie wrogów, tym większa szansa, że otrzymamy coś lepszego.

Podróż do wyjścia z gungeonu jest od czasu do czasu urozmaicona krótkimi przystankami. Na jednoekranowych postojach czasami ścieramy się z grupami przeszkadzajek, poznajemy zabawnych NPC-ów bądź trafiamy do sklepu, w którym za zgromadzone pieniądze możemy kupić użyteczne przedmioty tego lub innego rodzaju.

Co warto dodać, wersja na urządzenia przenośne oferuje dwie metody sterowania: ekranem dotykowym lub kontrolerem. W tym pierwszym przypadku strzelanie jest automatyczne. 

Wideo - Exit the Gungeon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper