Rayman M

Rayman M

6,5
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS2 6.3
XBOX 5.0
PSone 5.0
GC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.11.2001
Europa:
30.11.2001
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.11.2001
Europa:
30.11.2001

Rayman M - opis gry

Rayman M (w USA Rayman Arena) to gra z gatunku party-game wyprodukowana i wydana przez Ubisoft na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 2, Xbox i GameCube. Przy jej tworzeniu brał udział Michel Ancel, twórca serii Rayman.

Rayman M to gra nastawiona przede wszystkim na wieloosobowe potyczki. W rywalizacji mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby, które do wyboru otrzymują postacie znane z uniwersum serii Ubisoftu. Są to między innymi Rayman, Globox, wróżka Tily i piraci-roboci. Rozgrywkę podzielono na dwie główne części: wyścigi oraz zmagania na arenach.

 

Rywalizacja w trakcie wyścigów odbywa się na zamkniętych torach, na których porozmieszczano mniej lub bardziej pomysłowe skróty. Cechą szczególną tej ‘dyscypliny’ jest to, że czerpie ona garściami z gameplayu znanego z głównych części serii. Zawodnicy poruszają tu na własnych nogach, a trasy wypełnione są rozmaitymi przeszkodami, które należy omijać by móc myśleć o zwycięstwie. Twórcy przygotowali dwanaście torów, a te można dodatkowo ogrywać w formie lustrzanego odbicia. Mniej skomplikowane w teorii są pojedynki. Nasi podopieczni trafiają na arenę wypełnioną dopałkami i ich zadaniem jest zdobyć jak największą liczbę punktów. Konto powiększa się oczywiście po pokonaniu rywala. Wraz z postępami (tzn. pobijanymi rekordami) możemy odblokowywać kolejne atrakcje: postacie, plansze, tryby, skiny zmieniające wygląd i inne bonusy.

 

Pomiędzy poszczególnymi wersjami gry istnieją pewne różnice. Na GC i Xboxie dodano nową postać (Dark Globox) oraz zmieniono różne elementy graficznego interfejsu, na PC z kolei zaimplementowano sieciowy multiplayer. Co jednak należy zaznaczyć, wersje wyprodukowane z myślą o sprzętach Microsoftu i Nintendo nie ukazały się w Europe.

Wideo - Rayman M

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper