Freaky Flyers

Freaky Flyers

7,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.6
XBOX 6.0
GC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.08.2003
Europa:
10.10.2003
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.08.2003
Europa:
10.10.2003

Freaky Flyers - opis gry

Freaky Flyers to gra wyścigowa z udziałem samolotów wyprodukowana i wydana przez Midway Games na konsole PlayStation 2, GameCube oraz Xbox. Tytuł cechowało luźne podejście do tematu, w związku z czym pod względem rozgrywki przypominał on nieco niektóre plansze z Diddy Kong Racing.

W grze możemy wybierać spośród grupy oryginalnych, kreskówkowych postaci. Jest tu chociażby francusko-kanadyjski drwal, chłodny niemiecki pilot, wyznawca rastafarianizmu, meksykański bandyta a’la Robin Hood, dwóch mimów, arabski miliarder itd. itp. Każdy z zawodników (a oprócz tych podstawowych są też postacie czekające na odblokowanie) dysponuje unikalnymi umiejętnościami i wątkami fabularnymi, które śledzimy oglądając scenki pomiędzy wyścigami (tu ciekawostka - z uwagi na ich obecność wersja z GC ukazała się na dwóch płytach).

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas wyścigów możemy zbierać różnego rodzaju dopałki, które pomagają w osiągnięciu lepszej pozycji. Jest to między innymi dopalacz (boost), samonaprowadzające się rakiety, miny oraz osłony. Standardowo na wyposażeniu każdej maszyny jest też karabin maszynowy z nieograniczoną ilością amunicji, ale może on strzelać tylko krótkimi seriami.

Trasy umiejscowione są w kilku miejscówkach jak Meksyk, góry i Chicago. W trakcie wyścigów, oprócz dolecenia na pierwszym miejscu do mety, możemy mieć też inne wytyczne. Wprawdzie są one opcjonalne, lecz ich zaliczenie wiąże się z różnymi korzyściami typu dodatkowy slot na power-up. Część zadań bywa taka sama niezależnie od toru (np. zebranie przedmiotów), ale inne są unikalne dla danej lokacji. Na trasie ‘arabskiej’ musimy np. przyskrzynić dżina, a na ‘pirackiej’ zestrzelić statek.

Najważniejszy w Freaky Flyers jest rzecz jasna tryb fabularny, ale oprócz niego twórcy dodali też możliwość rozegrania szybkiego wyścigu oraz Dog Fightów, pojedynków jeden na jednego, w trakcie których musimy zestrzelić oponenta.

Wideo - Freaky Flyers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper