Mario Kart: Double Dash!!

Mario Kart: Double Dash!!

8,5
63 oceny

Ocena wg platformy:

GC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Party games
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
07.11.2003
Europa:
13.11.2003
Polska:
13.11.2003
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Party games
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
07.11.2003
Europa:
13.11.2003
Polska:
13.11.2003

Mario Kart: Double Dash!! - opis gry

Mario Kart: Double Dash!! to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo na GameCube’a w 2003 roku. Double Dash!! był czwartą odsłoną serii i jednym z niewielu tytułów korzystających z Broadband Adaptera. Tak jak w poprzednich częściach, także i tutaj w zawodach uczestniczą różne postacie z uniwersum Super Mario.

W grze do wyboru mamy dwadzieścia mniej lub bardziej popularnych postaci, które ścigają się w miejscówkach znanych z innych gier Nintendo. Oczywiście model jazdy, tak jak w poprzednich częściach, jest typowo zręcznościowy i nie sili się na żaden realizm. Podczas wyścigu nie tylko staramy się być jak najszybsi, ale także walczymy z rywalami używając do tego rozmaitych power-upów (ofensywnych i wspomagających). Mogą to być skórki od bananów, żółwie skorupy tudzież gwiazdki oferujące chwilową nietykalność. Największa zmiana ma związek z tytułem: otóż Double Dash!! to pierwsza -- i jak dotąd jedyna odsłona Mario Kart -- w której jednego pojazdu używają dwie postacie. Jedna zajmuje się kierowaniem, druga używa przedmiotów.

Gra oferuje cztery podstawowe warianty zabawy. Ten najważniejszy to Grand Prix, gdzie znajdziemy pięć pucharów, trzy stopnie trudności (50cc, 100cc i 150cc; do odblokowania jest też tryb z lustrzanymi odbiciami tras) oraz szesnaście tras. W zależności od pozycji na mecie zdobywamy punkty. Zwycięża ten, kto zdobędzie ich najwięcej na koniec zawodów. Dalej jest jeszcze Time Trial, czyli jazda na czas (nasz najlepszy przejazd dostępny jest później jako duch), Versus, pojedynczy wyścig, oraz Battle. W tym ostatnim są do wyboru trzy dodatkowe tryby. W jednym musimy przebijać balony (każdy zawodnik ma przynajmniej jeden), w drugim zbierać Shine Sprites, a w trzecim ciskać w oponentów bombami.

Oprócz tych trybów i standardowego multi Double Dash!! umożliwiał także rozgrywanie potyczek aż szesnastu osobom, dzięki połączonym konsolom (po dwie osoby na jeden sprzęt). Niezbędną była do tego jednak przystawka Broadband Adapter sprzedawana oddzielnie. Mario Kart z GameCube'a było jedną z niewielu gier korzystających z jego dobrodziejstw.

Wideo - Mario Kart: Double Dash!!

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper